Pakistani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Pakistani lipp

Pakistani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Pakistani lipp on Pakistani Islamivabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 11. augustil 1947.

Pakistani lippu on kujutatud kahevärvilisena: valge ja roheline. Lipu vardapoolne osa on vertikaalse valge väljaga. Lipu ülejäänud osa on kujutatud rohelisena, kus lisatud valge poolkuu ja viisnurkne täht.

Lipu tumeroheline värv, mida tuntakse ka kui „Pakistani rohelisena“ sümboliseerib islamit ja Pakistani moslemite enamust. Valge vertikaalriba tähistab usulisi vähemusi. Poolkuu ja täht sümboliseerivad arengut ja hiilgust. Lipp oma värvide ja sümbolitega tähistab ustavust isalmile.

Pakistani lipp on Pakistani Islamivabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 11. augustil 1947. Pakistani lippu on kujutatud kahevärvilisena: valge ja roheline. Lipu vardapoolne osa on vertikaalse valge väljaga. Lipu ülejäänud osa on kujutatud rohelisena, kus lisatud valge poolkuu ja viisnurkne täht. Lipu tumeroheline värv, mida tuntakse ka kui „Pakistani rohelisena“ sümboliseerib islamit ja Pakistani moslemite enamust. Valge vertikaalriba tähistab usulisi vähemusi. Poolkuu ja täht sümboliseerivad arengut ja hiilgust. Lipp oma värvide ja sümbolitega tähistab ustavust isalmile.