Panama-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Panama lipp

Panama-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Panama lipp on Panama Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 20. detsembril 1903.

Panama lipp on jagatud kaheks horisontaalselt ja vertikaalselt, mis moodustab neli võrdset välja. Vardapoolse osa ülemine väli on valgel taustal sinuse viisnurkse tähega, alumine väli on üleni sinine. Lehvipoolse osa ülemine väli on üleni punane, alumine väli on valgel taustal punase viisnurkse tähega.

Lipu sinine ja punane on Panama suurimate poliitiliste parteide, konservatiivide ja liberaalide värvid. Valge värvi eesmärk on nende kahe partei koosmeelsuse arendamine. Valge on ka rahu värv. Sinine sümboliseerib Atlandi ookeani, rahva ausust ja puhtust. Punane sümboliseerib Vaikset ookeani, rahvast kaitsvaid seadusi ja võimu. Kaks täht kujutavad Panama kanali mõlemas otsas asuvaid linnu Panamád ja Colóni.

Panama lipp on Panama Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 20. detsembril 1903. Panama lipp on jagatud kaheks horisontaalselt ja vertikaalselt, mis moodustab neli võrdset välja. Vardapoolse osa ülemine väli on valgel taustal sinuse viisnurkse tähega, alumine väli on üleni sinine. Lehvipoolse osa ülemine väli on üleni punane, alumine väli on valgel taustal punase viisnurkse tähega. Lipu sinine ja punane on Panama suurimate poliitiliste parteide, konservatiivide ja liberaalide värvid. Valge värvi eesmärk on nende kahe partei koosmeelsuse arendamine. Valge on ka rahu värv. Sinine sümboliseerib Atlandi ookeani, rahva ausust ja puhtust. Punane sümboliseerib Vaikset ookeani, rahvast kaitsvaid seadusi ja võimu. Kaks täht kujutavad Panama kanali mõlemas otsas asuvaid linnu Panamád ja Colóni.