Põhja-Korea-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Põhja-Korea lipp

Põhja-Korea-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Põhja-Korea lipp on Korea Rahvademokraatliku Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 8. septembril 1948.

Põhja-Korea lipp on jagatud horisontaalselt kolmeks väljaks: sinine, punane ja sinine. Lipu keskmist ehk punast värivälja eraldab valge joon. Punase välja vardapoolsels osal on kujutatud punast viisnurkset tähte valges ringis.

Lipu valge värv sümboliseeriv puhtust, jõudu ja väärikust ning on ühtse rahvuse märgiks. Sinised väljad sümboliseeriva rahuarmastust. Punane aga rõhutab riigi sotsialistlikku orientatsiooni. Valge ring sümboliseerib Korea Taeguk’i ehk on universumi tähiseks.  Punane viisnurkne täht on Põhja-Korea Töölispartei sümbol.

Põhja-Korea lipp on Korea Rahvademokraatliku Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 8. septembril 1948. Põhja-Korea lipp on jagatud horisontaalselt kolmeks väljaks: sinine, punane ja sinine. Lipu keskmist ehk punast värivälja eraldab valge joon. Punase välja vardapoolsels osal on kujutatud punast viisnurkset tähte valges ringis. Lipu valge värv sümboliseeriv puhtust, jõudu ja väärikust ning on ühtse rahvuse märgiks. Sinised väljad sümboliseeriva rahuarmastust. Punane aga rõhutab riigi sotsialistlikku orientatsiooni. Valge ring sümboliseerib Korea Taeguk’i ehk on universumi tähiseks.  Punane viisnurkne täht on Põhja-Korea Töölispartei sümbol.