Portugali-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Portugali lipp

Portugali-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Portugali lipp on Portugali Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 30. juunil 1911.

Portugali lipp on jagatud vertikaalselt kahevärviliseks väljaks: roheline ja punane. Väljade keskjoonel on kujutatud Portugali riigivappi.

Lipu roheline sümboliseerib lootust ning punane revolutsiooni ja vabariigi väljakuulutamist. Portugali vapp kujuta armillarsfääri ehk iidset mõõteriista, millega meremehed määrasid taevakehandi asendit ja liikumist. Just Portugalist said alguse eurooplaste maadeavastusretked, luues nii ka kaubandusimpeeriumi, mis ulatus sajandeid Hiinast Brasiiliani.

Portugali lipp on Portugali Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 30. juunil 1911. Portugali lipp on jagatud vertikaalselt kahevärviliseks väljaks: roheline ja punane. Väljade keskjoonel on kujutatud Portugali riigivappi. Lipu roheline sümboliseerib lootust ning punane revolutsiooni ja vabariigi väljakuulutamist. Portugali vapp kujuta armillarsfääri ehk iidset mõõteriista, millega meremehed määrasid taevakehandi asendit ja liikumist. Just Portugalist said alguse eurooplaste maadeavastusretked, luues nii ka kaubandusimpeeriumi, mis ulatus sajandeid Hiinast Brasiiliani.