Saint-Kitts-ja-Nevise-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Saint Kittsi ja Nevise lipp

Saint-Kitts-ja-Nevise-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Saint Kittsi ja Nevise lipp on Saint Kittsi ja Nevise Föderatsiooni amtlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 19. septembril 1983.

Saint Kittsi ja Nevise lipu jagab diagonaalselt must värviriba, millel on kujutatud kaks valget viisnurkset tähte ning mida ääristab kollane triip. Mustast triibust ülespoole jääb roheline värviväli ja alla punane.

Lipu roheline värvus viitab riigi viljakale maale. Punane tähistab vabadusvõitlust orjanduse ja kolonialsmi vastu. Kollane ääristus tähistab aastaringset päikesevalgusr. Must rõhutab Aafrika päritolu. Kaks tähte sümboliseerivad Püha Christopheri ja Nevist – kaks saart, mis ühiselt moodustavad selle riigi. Tähed sümboliseerivad ka lootust ja vabadust.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Saint Kittsi ja Nevise lipp on Saint Kittsi ja Nevise Föderatsiooni amtlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 19. septembril 1983. Saint Kittsi ja Nevise lipu jagab diagonaalselt must värviriba, millel on kujutatud kaks valget viisnurkset tähte ning mida ääristab kollane triip. Mustast triibust ülespoole jääb roheline värviväli ja alla punane. Lipu roheline värvus viitab riigi viljakale maale. Punane tähistab vabadusvõitlust orjanduse ja kolonialsmi vastu. Kollane ääristus tähistab aastaringset päikesevalgusr. Must rõhutab Aafrika päritolu. Kaks tähte sümboliseerivad Püha Christopheri ja Nevist – kaks saart, mis ühiselt moodustavad selle riigi. Tähed sümboliseerivad ka lootust ja vabadust. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.