Saint-Lucia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Saint Lucia lipp

Saint-Lucia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Saint Lucia lipp on Saint Lucia ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 1. märtsil 1967.

Saint Lucia lippu on kujutatud sinisel taustal, mille keskel kolmnurkadest koosnevat kolmnurk-kujutist. Valgel kolmnurgal on kujutatud väiksemat musta kolmnurka, millel omakorda väiksemat kollast kolmnurka.

Lipu sinine värvus sümboliseerib Kariibi merd. Valge kolmnurk tähistab saareriiki, must kolmnurk Pito vulkaani ning kollane saare liivaranda. Valge kolmnurk musta kolmnurgaga sümboliseerivad ka saare elanikke – mustanahalist enamust ja valget vähemust ning nende üksmeelset elamist.

Saint Lucia lipp on Saint Lucia ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 1. märtsil 1967. Saint Lucia lippu on kujutatud sinisel taustal, mille keskel kolmnurkadest koosnevat kolmnurk-kujutist. Valgel kolmnurgal on kujutatud väiksemat musta kolmnurka, millel omakorda väiksemat kollast kolmnurka. Lipu sinine värvus sümboliseerib Kariibi merd. Valge kolmnurk tähistab saareriiki, must kolmnurk Pito vulkaani ning kollane saare liivaranda. Valge kolmnurk musta kolmnurgaga sümboliseerivad ka saare elanikke – mustanahalist enamust ja valget vähemust ning nende üksmeelset elamist.