Samoa-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Samoa lipp

Samoa-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Samoa lipp on Samoa Iseseisvusvabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 24. veebruaril 1949.

Samoa lipp on kujutatud punasel tautsal, mille vardapoolses servas on sinine väli viie viisnurkse tähega ehk lõunapoolkera taeva tähtkuju – Lõunaristi kujutis.

Lipu punane värvus sümboliseerib ohvrimeelsust ja vaprust ning on Samoa traditsiooniliseks värviks. Sinine on aga vabaduse ja valge puhtuse sümbolvärviks.. Lõunaristi kujutis viitab Samoa geograafilisele asendile.

Lõunarist on viiest (vahepeal kujutatud ka neljaga) tähest koosnev ja risti kujutav lõunataeva tähtkuju. Lõunarist koosneb Alpha, Beta, Gamma, Delta ja Epsiloni tähest. Epsiloni on kujutatud kõige väiksemana, kuna see on tähtkujudest kõige raskemini nähtav. Lõunaristi peatähti (Alpha) Acrux ja (Gamma) Gacrux on kasutatavad lõunasuuna navigeerimisel lõunapoolkeral. Seda tähtede kombinatsiooni kasutatakse mitme Vaikse ookeani riigi lipul viidates seotust Vaikse ookeani riikidega.

Samoa lipp on Samoa Iseseisvusvabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 24. veebruaril 1949. Samoa lipp on kujutatud punasel tautsal, mille vardapoolses servas on sinine väli viie viisnurkse tähega ehk lõunapoolkera taeva tähtkuju - Lõunaristi kujutis. Lipu punane värvus sümboliseerib ohvrimeelsust ja vaprust ning on Samoa traditsiooniliseks värviks. Sinine on aga vabaduse ja valge puhtuse sümbolvärviks.. Lõunaristi kujutis viitab Samoa geograafilisele asendile. Lõunarist on viiest (vahepeal kujutatud ka neljaga) tähest koosnev ja risti kujutav lõunataeva tähtkuju. Lõunarist koosneb Alpha, Beta, Gamma, Delta ja Epsiloni tähest. Epsiloni on kujutatud kõige väiksemana, kuna see on tähtkujudest kõige raskemini nähtav. Lõunaristi peatähti (Alpha) Acrux ja (Gamma) Gacrux on kasutatavad lõunasuuna navigeerimisel lõunapoolkeral. Seda tähtede kombinatsiooni kasutatakse mitme Vaikse ookeani riigi lipul viidates seotust Vaikse ookeani riikidega.