San-Marino-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

San Marino lipp

San-Marino-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

San Marino lipp on San Marino Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 6. aprillil 1862.

San Marino lipp on jagatud horisontaalselt kahevärviliseks: valge ja sinine. Nende värviväljade keskel on kujutatud San Marino riigivappi. Vappi on kujutatud kilbiga, mida ehib kroon, ümbritsevad tamme- ja loorberilehed ning kus lehvib käsikiri sõnaga LIBERTAS (itaalia k. Vabadus). Vapikilbil on kujutatud mäetippudel asuvaid kindluseid, mida ehivad jaanalinnusuled.

Lipu valge sümboliseerib rahu ja helesinine vabadust. Vappi ehtiv kroon viitab suveräänsusele. Kolm kindlust igaüks eraldi oma mäetipul kujutab San Marino kõrgemaid tippe –Montale, Cesta ja Guaita – ja seal asuvaid kindluseid. Jaanalinnusuled torni tippudel tähistavad vabadust. Tamme- ja loorberilehed sümboliseerivad vabariigi püsimist ja vabaduse kaitsmist.

San Marino lipp on San Marino Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 6. aprillil 1862. San Marino lipp on jagatud horisontaalselt kahevärviliseks: valge ja sinine. Nende värviväljade keskel on kujutatud San Marino riigivappi. Vappi on kujutatud kilbiga, mida ehib kroon, ümbritsevad tamme- ja loorberilehed ning kus lehvib käsikiri sõnaga LIBERTAS (itaalia k. Vabadus). Vapikilbil on kujutatud mäetippudel asuvaid kindluseid, mida ehivad jaanalinnusuled. Lipu valge sümboliseerib rahu ja helesinine vabadust. Vappi ehtiv kroon viitab suveräänsusele. Kolm kindlust igaüks eraldi oma mäetipul kujutab San Marino kõrgemaid tippe –Montale, Cesta ja Guaita - ja seal asuvaid kindluseid. Jaanalinnusuled torni tippudel tähistavad vabadust. Tamme- ja loorberilehed sümboliseerivad vabariigi püsimist ja vabaduse kaitsmist.