Sao-Tome-ja-Principe-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Sao Tome ja Principe lipp

Sao-Tome-ja-Principe-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Sao Tome ja Principe lipp on São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 5. novembril 1975.

São Tomé ja Príncipe lipp on jagatud horisontaalselt kolmveks värviväljaks: roheline, kollane ja roheline. Lipu kollasel väljal on kujutatud kahte musta viisnurkset tähte. Vardapoolt algab punane kolmnurk.

Punane kolmnurk sümboliserib iseseisvussõjas ohverdatud verd ja võrdsust. Roheline värv sümboliseerib rikkalikku loodust. Kollane seevastu tähistab troopilist päikest ja kakaopuid – riigi põhiline põllumajanduslik saadus. Kaks musta tähte viitavad riigi kahele peamisele saarele – São Tomé saar ja Príncipe saar –  ning nende kuulumist Musta Aafrika riikide hulka.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Sao Tome ja Principe lipp on São Tomé ja Príncipe Demokraatliku Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 5. novembril 1975. São Tomé ja Príncipe lipp on jagatud horisontaalselt kolmveks värviväljaks: roheline, kollane ja roheline. Lipu kollasel väljal on kujutatud kahte musta viisnurkset tähte. Vardapoolt algab punane kolmnurk. Punane kolmnurk sümboliserib iseseisvussõjas ohverdatud verd ja võrdsust. Roheline värv sümboliseerib rikkalikku loodust. Kollane seevastu tähistab troopilist päikest ja kakaopuid – riigi põhiline põllumajanduslik saadus. Kaks musta tähte viitavad riigi kahele peamisele saarele - São Tomé saar ja Príncipe saar -  ning nende kuulumist Musta Aafrika riikide hulka. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.