Seišellide-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Seišellide lipp

Seišellide-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Seišellide lipp on Seišelli Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 18. juunil 1996.

Seišellide lipp on jagatud vardapoolse alumisest nurgast algavate kiirtega viieks värviväljaks : sinine, kollane, punane, valge ja roheline.

Lipu sinine värvus tähistab taevast ja merd, millest Seišellid on ümbritsetud. Kollane tähistab päikest, mis valgustab ja on eluallikaks. Punane sümboliseerib  rahva pühendumust töötamiseks parema tuleviku nimel. Valge tähistab sotsiaalset õiglust ja harmooniat. Roheline kujutab maad ja loodust. Värvid üheskoos sümboliseerivad elujõudu. Värviväljade laienev jaotusviis sümboliseerib riigi suundumist paremasse tulevikku.

Seišellide lipp on Seišelli Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 18. juunil 1996. Seišellide lipp on jagatud vardapoolse alumisest nurgast algavate kiirtega viieks värviväljaks : sinine, kollane, punane, valge ja roheline. Lipu sinine värvus tähistab taevast ja merd, millest Seišellid on ümbritsetud. Kollane tähistab päikest, mis valgustab ja on eluallikaks. Punane sümboliseerib  rahva pühendumust töötamiseks parema tuleviku nimel. Valge tähistab sotsiaalset õiglust ja harmooniat. Roheline kujutab maad ja loodust. Värvid üheskoos sümboliseerivad elujõudu. Värviväljade laienev jaotusviis sümboliseerib riigi suundumist paremasse tulevikku.