Senegali-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Senegali lipp

Senegali-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Senegali lipp on Senegali Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 20. augustil 1960.

Senegali lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: roheline, kollane ja punane. Kollasel värviväljal on kujutatud rohelist viisnurkset tähte.

Lipu roheline värvus tähistab islamit, arengut ja lootust. Kollane sümboliseerib jõukust, majanduse arengut ning kodanike kultuuritaseme tõstmist, mis on kõik prioriteetsed. Punane sümboliseerib verd ja elu ning majanduslikku võitlust. Roheline täht tähistab rahva ühtsust. Tähe 5 haru sümboliseerivad Senegali avatust kõigile 5 mandrile.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Senegali lipp on Senegali Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 20. augustil 1960. Senegali lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: roheline, kollane ja punane. Kollasel värviväljal on kujutatud rohelist viisnurkset tähte. Lipu roheline värvus tähistab islamit, arengut ja lootust. Kollane sümboliseerib jõukust, majanduse arengut ning kodanike kultuuritaseme tõstmist, mis on kõik prioriteetsed. Punane sümboliseerib verd ja elu ning majanduslikku võitlust. Roheline täht tähistab rahva ühtsust. Tähe 5 haru sümboliseerivad Senegali avatust kõigile 5 mandrile. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.