Sloveenia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Sloveenia lipp

Sloveenia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Sloveenia lipp on Sloveenia Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 25. juunil 1991.

Sloveenia lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: valge, sinine ja punane. Veidi vardapoole nihutatuna on kujutatud Sloveenia Vabariigi vappi. Vapil on kujutatud kolme valget mäeküngast, selle kohal kolme kollase kuusnurkse tähega ning kahe sinise lainejoonega sinisel taustal. Vapikilbi alumisi servi ääristab punane joon.

Valge-sini-punane trikoloor on kujutatud panslavistlike värvidega. Kaks sinist lainejoont sümboliseerivad Aadria merd ning Sloveenia jõgesid Dravat ja Savat. Valged kolm mäeküngast kujutavad Sloveenia kõrgeima mäe tippe. Kolm tähte pärinevad Celje krahvide vapilt. Vapp ise sümboliseerib Sloveenia kolme ajaloolist regiooni Kranjskat, Štajerskot ja Goriškot.

Sloveenia lipp on väga sarnane Slovakkia lipuga: sama värvide järjestus ning vapi paiknemine keskjoonest veidi rohkem lehvipool. Ainult vapipilt on see, mis veidi erineb.

Lipu värvid on pan-slaavi traditsioonilised värvid, mis pärinevad Venemaa riigilipult. Pan-slaavi ideoloogia eesmärgiks on kõigi slaavi rahvuste ühendamine. Pan-slaavi värvideks loetakse: punast, sinist ja valget. Need värvid sümboliseerivad vabadust ja revolutsioonilisi ideaale.

Sloveenia lipp on Sloveenia Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 25. juunil 1991. Sloveenia lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: valge, sinine ja punane. Veidi vardapoole nihutatuna on kujutatud Sloveenia Vabariigi vappi. Vapil on kujutatud kolme valget mäeküngast, selle kohal kolme kollase kuusnurkse tähega ning kahe sinise lainejoonega sinisel taustal. Vapikilbi alumisi servi ääristab punane joon. Valge-sini-punane trikoloor on kujutatud panslavistlike värvidega. Kaks sinist lainejoont sümboliseerivad Aadria merd ning Sloveenia jõgesid Dravat ja Savat. Valged kolm mäeküngast kujutavad Sloveenia kõrgeima mäe tippe. Kolm tähte pärinevad Celje krahvide vapilt. Vapp ise sümboliseerib Sloveenia kolme ajaloolist regiooni Kranjskat, Štajerskot ja Goriškot. Sloveenia lipp on väga sarnane Slovakkia lipuga: sama värvide järjestus ning vapi paiknemine keskjoonest veidi rohkem lehvipool. Ainult vapipilt on see, mis veidi erineb. Lipu värvid on pan-slaavi traditsioonilised värvid, mis pärinevad Venemaa riigilipult. Pan-slaavi ideoloogia eesmärgiks on kõigi slaavi rahvuste ühendamine. Pan-slaavi värvideks loetakse: punast, sinist ja valget. Need värvid sümboliseerivad vabadust ja revolutsioonilisi ideaale.