Sri-Lanka-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Sri Lanka lipp

Sri-Lanka-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

 Sri Lanka lipp on Sri Lanka Demokraatliku Sotsialistliku Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 22. mail 1972.

Sri Lanka lipu levipoolsemat suuremat osa on kujutatud tumepunasel väljal kuldse lokipäise lõviga, kes on külgvaates seismas oma kolmel käpal ja hoiab ühes oma esikäpas mõõka. Selle punase välja igas nurgas on ka väike kuldne puuleht. Lipu vardapoolset väiksemat osa on jagatud vertikaalselt kaheks värviväljaks: roheline ja oranž. Mõlemat lipu osa ümbitseb kuldne raam.

Lipu kuldne lõvi tähistab singalite rahvuskuuluvust ja rahva vaprat meelt. Puulehed sümboliseerivad budismi ja selle mõjutusi riigile. Puulehtede arv 4 tähistab nelja voorust: Lahkust, Sõprust, Õnne ja Tasakaalu. Lõvi mõõk tähistab riigi suveräänsust ja rahva julgust. Lõvi lokid sümboliseerivad usulisi tõekspidamisi, tarkust ja meditatsiooni. Lõvi lakk sümboliseerib sõnade puhtust. Mõõga käepide tähistab elemente nagu vesi, tuli, õhk ja maa. Lõvinina sümboliseerib inteligentsust. Lõvi esikäpad sümboliseerivad rikkuse austamist. Vertikaalne oranž värviväli sümboliseerib tamil’i rahvast, roheline värviväli aga moslemite rahvast. Kuldne lipu ääristus sümboliseerib rahvaste ühtusts riigis. Tumepunane taust tähistab singalite rahva enamust.

Saare nimi Sri Lanka tähendab „Särav maa“. Sri Lanka lipule on kujunenud ka nimetus Lõvilipp.

 Sri Lanka lipp on Sri Lanka Demokraatliku Sotsialistliku Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 22. mail 1972. Sri Lanka lipu levipoolsemat suuremat osa on kujutatud tumepunasel väljal kuldse lokipäise lõviga, kes on külgvaates seismas oma kolmel käpal ja hoiab ühes oma esikäpas mõõka. Selle punase välja igas nurgas on ka väike kuldne puuleht. Lipu vardapoolset väiksemat osa on jagatud vertikaalselt kaheks värviväljaks: roheline ja oranž. Mõlemat lipu osa ümbitseb kuldne raam. Lipu kuldne lõvi tähistab singalite rahvuskuuluvust ja rahva vaprat meelt. Puulehed sümboliseerivad budismi ja selle mõjutusi riigile. Puulehtede arv 4 tähistab nelja voorust: Lahkust, Sõprust, Õnne ja Tasakaalu. Lõvi mõõk tähistab riigi suveräänsust ja rahva julgust. Lõvi lokid sümboliseerivad usulisi tõekspidamisi, tarkust ja meditatsiooni. Lõvi lakk sümboliseerib sõnade puhtust. Mõõga käepide tähistab elemente nagu vesi, tuli, õhk ja maa. Lõvinina sümboliseerib inteligentsust. Lõvi esikäpad sümboliseerivad rikkuse austamist. Vertikaalne oranž värviväli sümboliseerib tamil’i rahvast, roheline värviväli aga moslemite rahvast. Kuldne lipu ääristus sümboliseerib rahvaste ühtusts riigis. Tumepunane taust tähistab singalite rahva enamust. Saare nimi Sri Lanka tähendab „Särav maa“. Sri Lanka lipule on kujunenud ka nimetus Lõvilipp.