Suriname-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Suriname lipp

Suriname-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Suriname lipp on Suriname Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegue lipu kujundus kinnitati 25. novembril 1975.

Suriname lipp on horisontaalselt jagatud viieks värviväljaks: roheline, valge, punane, valge ja roheline.  Lipu punase välja keskel on kujutatud kollats viieharulist tähte.

Täht valgustab etniliste rühmade ühtsust  ning selle tipud viite riigis elavat rassi: valged, mustanahalised, indiaanlased, indialased ja hiinlased. Punane edasiminekut ja armastust. Roheline sümboliseerib troopilise kliimaga riigi rikkalikku loodust ja viljakust. Valge rahu ja õiglust.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Suriname lipp on Suriname Vabariigi ametlik riigilipp. Praegue lipu kujundus kinnitati 25. novembril 1975. Suriname lipp on horisontaalselt jagatud viieks värviväljaks: roheline, valge, punane, valge ja roheline.  Lipu punase välja keskel on kujutatud kollats viieharulist tähte. Täht valgustab etniliste rühmade ühtsust  ning selle tipud viite riigis elavat rassi: valged, mustanahalised, indiaanlased, indialased ja hiinlased. Punane edasiminekut ja armastust. Roheline sümboliseerib troopilise kliimaga riigi rikkalikku loodust ja viljakust. Valge rahu ja õiglust. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.