Süüria-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Süüria lipp

Süüria-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Süüria lipp on Süüria Araabia Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 30. märtsil 1980.

Süüria lipp on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja must. Lipu valgel väljal on kaks rohelist viisnurkset tähte.

Lipu punane sümboliseerib vabaduse nimel peetud veriseid võitluseid. Valge tähistab helgemat ja rahulikuamt tulevikku. Must sümboliseerib tumedat minevikku. Roheline täht tähistab Süüria ja Egiptuse kuulumist endisesse Ühendatud Araabia Vabariiki.

Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.

Süüria lipp on Süüria Araabia Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 30. märtsil 1980. Süüria lipp on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja must. Lipu valgel väljal on kaks rohelist viisnurkset tähte. Lipu punane sümboliseerib vabaduse nimel peetud veriseid võitluseid. Valge tähistab helgemat ja rahulikuamt tulevikku. Must sümboliseerib tumedat minevikku. Roheline täht tähistab Süüria ja Egiptuse kuulumist endisesse Ühendatud Araabia Vabariiki. Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.