Svaasimaa-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Svaasimaa lipp

Svaasimaa-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Svaasimaa lipp on Svaasima Kuningriigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 1. oktoobril 1968.

Svaasima lipp on horisontaalselt jagatud viieks värviväljaks: sinine, kollane, punane, kollane ja sinine. Punane on neist kõige laiem ning sel on kujutatud must-valget kilpi ja selle taga kahte oda.

Lipu punane värvus sümboliseerib mineviku lahinguid. Kollased kitsad triibud tähistavad Svaasimaa varasid. Sinine ääreväljad sümboliseerivad rahu ja stabiilsust. Kilbi must ja valge värv sümboliseerivad musta ja valge rassi kooselu. Kaks oda on riigi kaitseks vaenalse eest.

Svaasimaa lipp on Svaasima Kuningriigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 1. oktoobril 1968. Svaasima lipp on horisontaalselt jagatud viieks värviväljaks: sinine, kollane, punane, kollane ja sinine. Punane on neist kõige laiem ning sel on kujutatud must-valget kilpi ja selle taga kahte oda. Lipu punane värvus sümboliseerib mineviku lahinguid. Kollased kitsad triibud tähistavad Svaasimaa varasid. Sinine ääreväljad sümboliseerivad rahu ja stabiilsust. Kilbi must ja valge värv sümboliseerivad musta ja valge rassi kooselu. Kaks oda on riigi kaitseks vaenalse eest.