Tansaania-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Tansaania lipp

Tansaania-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Tansaania lipp on Tansaania Ühendvabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 26. aprillil 1964.

Tansaania lipu jagab diagonaalselt kaheks osaks must laiem värviriba, mida ääristab mõlemal poolt kollane triip. Musta värvitriibust ülemisse diagonaali jääb roheline ning alla sinine värviväli.

Lipu roheline värvus sümboliseerib maa viljakust ja riigi rikkalikke põlumajanduslikke ressursse. Sininde tähistab India ookeani kui ka riigi arvukaid järvi ja jõgesid. Must tähistab Tansaania põliselanikke – suahiili rahvast. Kollane tähistab maavarade rikkust.

Värviväljad on asetatud taotluslikult lipule diagonaalselt, et üks ei domineeriks teist.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Tansaania lipp on Tansaania Ühendvabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 26. aprillil 1964. Tansaania lipu jagab diagonaalselt kaheks osaks must laiem värviriba, mida ääristab mõlemal poolt kollane triip. Musta värvitriibust ülemisse diagonaali jääb roheline ning alla sinine värviväli. Lipu roheline värvus sümboliseerib maa viljakust ja riigi rikkalikke põlumajanduslikke ressursse. Sininde tähistab India ookeani kui ka riigi arvukaid järvi ja jõgesid. Must tähistab Tansaania põliselanikke - suahiili rahvast. Kollane tähistab maavarade rikkust. Värviväljad on asetatud taotluslikult lipule diagonaalselt, et üks ei domineeriks teist. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.