Tšaadi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Tšaadi lipp

Tšaadi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Tšaadi lipp on Tšaadi Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 6. novembril 1959.

Tšaadi lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: sinine, kollane ja punane.

Lipu sinine värvus viitab Tšaadi lõunaosa vetele ja taevale. Kollane tähistab põhjaosa kõrbeid ja päikest. Punane tähistab arengut ja rahvuslikku ühtsust.

Tšaadi lipp on peaaegu, et identne Rumeenia lipuga, ainult sinise värvuse tumedusaste erineb – Tšaadil on kasutatud veidi tumedamat sinist. Tšaad ja Rumeenia on pikka aega vaielnud omavahel, kummal riigil on tegelikult õigus seda sini-kolla-punast trikoloori kasutada.

Tšaadi lipp on Tšaadi Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 6. novembril 1959. Tšaadi lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: sinine, kollane ja punane. Lipu sinine värvus viitab Tšaadi lõunaosa vetele ja taevale. Kollane tähistab põhjaosa kõrbeid ja päikest. Punane tähistab arengut ja rahvuslikku ühtsust. Tšaadi lipp on peaaegu, et identne Rumeenia lipuga, ainult sinise värvuse tumedusaste erineb – Tšaadil on kasutatud veidi tumedamat sinist. Tšaad ja Rumeenia on pikka aega vaielnud omavahel, kummal riigil on tegelikult õigus seda sini-kolla-punast trikoloori kasutada.