Türkmenistani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Türkmenistani lipp

Türkmenistani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Türkmenistani lipp on Türkmenistani Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 24. jaanuaril 2001.

Türkmenistani lippu on kujutatud rohelisel taustal, mille vardapoolset serva ehib vertikaalse paigutuega dekoratiivne ornamendi-riba. Ornamendi-riba kõrval on kujutatud valgena poolkuud ja 5 viisnurkset tähte.

Lipul kujutatud ornamendi-ribale on paigutatudviis traditsioonilist vaibamustri motiivi, mis kujutavad viite peamist hõimu Türkmenistanis. Oliivipuu oksad vaibamustrite all tähistava Türkmenistani poliitilist neutraalsust. Ornamendi-ribal väljatoodud värvid tähistavad nelja põhielementi: kollane – tuli, valge – vesi, punane – õhk ning roheline – maa.  Just oma käsitsi kootud vaipade poolest on Türkemnistan ka oma kuulsuse võitnud.  Lipu roheline värvus sümboliseerib elu, maailma, karjamaa aasasid ning õitsengut ja rahu. Poolkuu tähistab selget taevast õnnelike inimeste peade kohal. Viisnurksed tähed tähistavad viite provintsi.

Türkmenistani lipp on Türkmenistani Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 24. jaanuaril 2001. Türkmenistani lippu on kujutatud rohelisel taustal, mille vardapoolset serva ehib vertikaalse paigutuega dekoratiivne ornamendi-riba. Ornamendi-riba kõrval on kujutatud valgena poolkuud ja 5 viisnurkset tähte. Lipul kujutatud ornamendi-ribale on paigutatudviis traditsioonilist vaibamustri motiivi, mis kujutavad viite peamist hõimu Türkmenistanis. Oliivipuu oksad vaibamustrite all tähistava Türkmenistani poliitilist neutraalsust. Ornamendi-ribal väljatoodud värvid tähistavad nelja põhielementi: kollane – tuli, valge – vesi, punane – õhk ning roheline – maa.  Just oma käsitsi kootud vaipade poolest on Türkemnistan ka oma kuulsuse võitnud.  Lipu roheline värvus sümboliseerib elu, maailma, karjamaa aasasid ning õitsengut ja rahu. Poolkuu tähistab selget taevast õnnelike inimeste peade kohal. Viisnurksed tähed tähistavad viite provintsi.