Uganda-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Uganda lipp

Uganda-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Uganda lipp on Uganda Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 9. oktoobril 1962.

Uganda lipp on jagatud horisontaalselt kuueks värvilaiuks: must, kollane, punane, must, kollane ja punane. Lipu keskjoonel on valge ring ja selles küljetsi kujutatud ühe ülestõstetud jalaga kroonkurge.

Kurg lipul pärineb koloniaalaegselt lipult ning on rahvussümboliks. Kure ülestõstetud jalg sümboliseerib Uganda pidevat edasiliikumist ja keelab leppimast paigalolekuga.  Must sümboliseerib Uganda rahvast. Kollane sümboliseerib ekvatoriaalset päikest ja maa viljakust. Punane sümboliseerib  vendlust ja solidaarsust, mida üähendab Uganda rahva soontes voolav veri.

 

Uganda lipp on Uganda Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 9. oktoobril 1962. Uganda lipp on jagatud horisontaalselt kuueks värvilaiuks: must, kollane, punane, must, kollane ja punane. Lipu keskjoonel on valge ring ja selles küljetsi kujutatud ühe ülestõstetud jalaga kroonkurge. Kurg lipul pärineb koloniaalaegselt lipult ning on rahvussümboliks. Kure ülestõstetud jalg sümboliseerib Uganda pidevat edasiliikumist ja keelab leppimast paigalolekuga.  Must sümboliseerib Uganda rahvast. Kollane sümboliseerib ekvatoriaalset päikest ja maa viljakust. Punane sümboliseerib  vendlust ja solidaarsust, mida üähendab Uganda rahva soontes voolav veri.