Vanuatu-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Vanuatu lipp

Vanuatu-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Vanuatu lipp on Vanuatu Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 13. veebruaril 1980.

Vanuatu lipp on Y-tähe kujuga jagatud kaheks: punaseks ja roheliseks värviväljaks. Y-tähe kujutis on aga kujutatud mustana, mille kontuurid on kollasega lisaks väljatoodud. Kolmnurksena kujutatud kujutise  mustal osal on kollasena kujutatud sümbolit.

Lipu roheline värvus sümboliseerib saarte rohkust. Punane sümboliseerib metssigade ja meeste verd. Must sümboliseerib Vanuatu rahvast Ni-Vanuatu. Kollane Y-täht tähistab pühakirja valgust. Sümbol mustal taustal kujutab keerdus mestsea võhkasid, mis sümboliseerib õitsengut ning mida tihtipeale kantakse kaelaehtena. Metssea võha keeru keskel on kujutatud kahte ristatud sõnajala oksa, mis sümboliseerib rahu. Sõnajala väiksed 39 lehekest tähistavad Vanuatu parlamendi 39 liiget.

Vanuatu lipp on Vanuatu Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 13. veebruaril 1980. Vanuatu lipp on Y-tähe kujuga jagatud kaheks: punaseks ja roheliseks värviväljaks. Y-tähe kujutis on aga kujutatud mustana, mille kontuurid on kollasega lisaks väljatoodud. Kolmnurksena kujutatud kujutise  mustal osal on kollasena kujutatud sümbolit. Lipu roheline värvus sümboliseerib saarte rohkust. Punane sümboliseerib metssigade ja meeste verd. Must sümboliseerib Vanuatu rahvast Ni-Vanuatu. Kollane Y-täht tähistab pühakirja valgust. Sümbol mustal taustal kujutab keerdus mestsea võhkasid, mis sümboliseerib õitsengut ning mida tihtipeale kantakse kaelaehtena. Metssea võha keeru keskel on kujutatud kahte ristatud sõnajala oksa, mis sümboliseerib rahu. Sõnajala väiksed 39 lehekest tähistavad Vanuatu parlamendi 39 liiget.