Mis on mis?

Majalipp

Majalipp on lipuvardaga hoone fassaadile heisatav lipp. Majalipu tavasuurus on 105×165 cm.  Majalipu laiuse ja lipuvarda pikkuse vahekord on ligikaudu 1:3. 40 kraadise nurga all vardahoidjasse heisatud majalipu alumine nurk ei tohi olla maapinnast madalamal kui 3m.

Mastilipp

Mastilipp on lipumasti heisatav lipp. Mastilipu laiuse ja lipumasti kõrguse vahekord on ligikaudu 1:6.

Lippude ja mastide vastavustabel:

  • 105 x 165 cm (6 m mastile)
  • 115 x 180 cm (7 m mastile)
  • 135 x 212 cm (8 m mastile)
  • 150 x 236 cm (9 m mastile)
  • 165 x 259 cm (10 m mastile)
  • 183 x 288 cm (11 m mastile)
  • 200 x 314 cm (12 m mastile)

 Mastivimpel

Lehvise suunas kitsenev lipp, mis lehvib lipumastis siis kui sinna ei ole heisatud mastilippu. Vimpli pikkuse ja lipumasti kõrguse vahekord on soovitavalt 1:2. Aga igaüks võib vimpli pikkuse valida vastavalt oma soovile.

Lipumast

Lipukanga maapinnalt tuulde tõstmiseks ning hoidmiseks kasutatav puust, metallist või plastikust abivahend. Lipumasti heisatakse lipp mastinööri abil. Lipumastil võib olla kas sisemine või väline nöörisüsteem.

Lipuvarras

Lipukanga lehvitamiseks hoone fassadil või siseruumides kasutatav puidust, plastikust või metallist abivahend, mis asetatakse lipuvarda alusesse või vardahoidikusse. Lipuvarda pikkus on umbes 3m.

Laualipp

Laualipp on siseruumides kasutatav lipu väikevorm. Laualipp on 45cm kõrgune. Lipu laiuse ja aluse külge kinnitatud lipuvarda pikkuse vajhekord on 1:3. Laualippude kasutamine järgib sama reeglistikku, mis kehtib tavalippude kasutamisel.

Autolipp

Autolipp kinnitatakse lühikese vardaga sõiduauto kere parempoolse esinurga või aknaklaasi külge. Kapotile kinnitatud lippu kasutatakse vaid ametlikel visiitidel. Seevastu aknaklaasile kinnitatavat autolippu saab kasutada igaüks.