Pidulik lipp

Tellimuse päring

  Täname! Teie päring on edastatud ja sellega tegeletakse juba varsti.

  Sulge aken

  Pidulik lipp – ka esinduslipp või paraadlipp – valmib enamasti aplikatsioontehnikas ning on lipu kõige pidulikum ja suursugusem variant.
  Nii valmib ka meie riigi kõige tähtsam lipp – Eesti Vabariigi Presidendi esinduslipp.

  Pidulikke lippe võib näha enamasti haridusasutuste, organisatsioonide, omavalitsuste, korporatsioonide, kirikute, riigiasutuste ja -ametite, saatkondade, esinduste ruumides. Samuti esinduslike pere- ja suguvõsa lippudena.

  Pidulik lipp võib olla ühe või kahekordne. Lipu põhi on paksemast lipukangast, mis meenutab villast.
  Tekstid ja logod õmmeldakse lipule käsitööna atlasskangastega. Ühekordsel lipul on logo lipu teisel poolel peegelpildis, kahekordse lipu puhul on mõlemad pooled õigesti loetavad. Enamasti on lipp ääristatud narmastega, soovi korral võib lisada ka tuttidega ehisnööri.

  Lihtsam ja soodsam esinduslipp on trükitud – lipu mõlemad pooled trükitakse paksemale lipukangale ja õmmeldakse kokku, soovi korral ääristatakse narmaga.

  Lipuvabriku lipumeistrid on ainsad Eestis ning ühed vähesed Skandinaavias, kes omavad  pidulike esinduslippude õmblemise pikaajalist kogemust. Meie käe alt tulevad lipud on unikaalsed, valmistatud suurima hoole ja professionaalsusega.

  Lipule lisab veelgi enam pidulikkust, kui puidust lipuvardale on kinnitatud metallist ehisotsik ja seotud tuttidega ehisnöör.

  Suurimat valikut Lipuvabrikus valmistatud pidulikke paraadlippe näeb igal aastal 24. veebruaril toimuval kaitsejõudude paraadil ja Võidupüha paraadil 23. juunil.

  NB! Lipuvabrikul ei ole õigust müüa Vabariigi Presidendi, kaitseministri, kaitseväe juhataja jt riiklike organisatsioonide lippe institutsiooniväliselt.

  Materjal: 100% polüester

  Hooldus: Pidulikku lippu ei pesta.
  Pikaajaliselt on kõige parem hoida lippu lahtiselt, näiteks lipualuses. Nii säilitab lipp oma vormi ja ei kortsu liigselt. Kui siiski hoiate lippu kokkupanduna lipukotis tuleks see enne kasutamist aegsasti lahti võtta ja värskendada – lippu võib triikida keskmise kuumusega.
  Peale kasutamist tuleb lipp hoolega kuivatada.