Afganistan

Puhasta

3.60156.16

E-poe tellimused täidame 2-5 tööpäeva jooksul. Kui vajate lippu kindlaks päevaks, võtke meiega ühendust info@lipuvabrik.ee.

Afganistani maja- ja mastilipud on e-poes müügil õhemast lipukangast (115 g/m2). Tellimisel valmistame ka tugevamast ja paksemast kangast lippe.

Majalipp (siselipp) kinnitub lipuvardale tunneli abil, mis sobib vardale Ø 40mm.

Mastilipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipu küljes. Igale masti kõrgusele vastab kindel lipu mõõt.

Mastivimpel on lipu pikk kitsas versioon mis võib mastis lehvida  ööpäev läbi. Vimpli pikkus on soovituslik – 1/3 kuni pool masti pikkusest.

Külalislipp (lipu kõrgus 20cm) heisatakse veesõidukile selle riigi territoriaalvetesse sisenemisel.

Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja kinnitub lipualusele keerdnööriga. Laualipu kõrgus 15 cm, pikkus vastavalt mõõtsuhtele) NB! Laualipu alus tuleb eraldi osta. https://www.lipuvabrik.ee/toode/laualipu-varras-alusega/

Väike puidust alusel laualipp on valmistatud õhemast lipukangast, varda kõrgus 28cm.

Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale.

Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks peolaua kaunistamiseks.

Autolipp kinnitatakse spetsiaalse plastikvardaga autoakna vahele. Selliseid lippe kasutatakse tihti üritustel ja tähtpäevadel. Autolipu kõrgus on 25 cm ja pikkus vastavalt mõõtsuhtele.

Kõikide lippude mõõdud leiad, kui klikid SIIA.

 

Afganistani lipp on Afganistani Islamivabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus on kinnitatud 4. jaanuaril 2004.

Afganistan on riik, mis on vast kõige enam vahetanud oma riigilippu– alates 1900. aastast on lipu vahetamiste kordade numbriks rohkem kui 20.

Afganistani riigilippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: must, punane ja roheline. Lipu keskel selle punasel värviväljal on kujutatud Afganistani vappi.

Roheline sümboliseerib lootust, valge rahu ning must sünge ajastu lõppu. Vapiks on stiliseeritud mošee palveniši (mirhab) ja altariga. Mošee mõlemal küljel on heisatud Afganistani lipud. Kõike seda ehib nisupeadest pärg, mille all-ääres on lint nimega „Afganistan“ ning pärja ülal kiri „Ei ole jumalat peale Allahi, ja Muhammad on Allahi saadik“. Mošee all on kujutatud aastaarvu 1298, mis on Suurbritannia võimu alt pääsemine oma riigi iseseisvuse poole.

Materjal: 100% polüester

Hooldus: maja- ja mastilippe ming mastivimpleid võib pesta 40°C masinpesu režiimil, neid saab triikida keskmise kuumusega, valgendamine on keelatud.

Autolipp ja käsilipp on vajadusel pestavad käsitsi.
Laualippe pesta ei saa.

Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.

NB! Lippudel ei ole vastupidavusgarantiid.
Mastivimplitel on tootjagarantii 6 kuud – kui vimpel enne rebeneb parandame selle oma kulul.