Afganistani lipp

Tellimuse päring


  MajalippMastilippLaualippKäsilippVõileivalipp


  Täname! Teie päring on edastatud ja sellega tegeletakse juba varsti.

  Sulge aken

  Afganistani maja- ja mastilipp on õmmeldud õhemast lipukangast (115 g/m2).

  Mastilipp heisatakse lipumasti. Lipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipule juba külge õmmeldud. Suuremal mõõdul on olemas ka vahekonks, mis aitab lippu kindlamini masti lähedal hoida. Lipu kõrgus peaks olema 1/6 lipumasti kõrgusest.

  Majalipu kinnituseks on tunnel ja seda kasutatakse lipuvardas. Puidust vardale kinnitatakse lipp lipunaeltega, alumiiniumist vardale spetsiaalsete kruvidega, mis on vardaga kaasas. Kvaliteetne õmmeldud majalipp sobib ka eksponeerimiseks siseruumides.

  Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja lipualusele kinnitamiseks on lipul  keerdnöör. Lipu kõrgus on 15 cm ja see sobib laualipu vardale, mille pikkus on 43 cm. Laualipu alus tuleb eraldi osta!

  Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale tunneliga. Käsilipu pulga pikkus on 40 cm.

  Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks üritustel ja tähtpäevadel peolaua kaunistamiseks, Võileivalipud on müügil 10 tk komplektis.

  Afganistani lipp on Afganistani Islamivabariigi ametlik riigilipp.

  Praegune lipu kujundus on kinnitatud 4. jaanuaril 2004.

  Afganistan on riik, mis on vast kõige enam vahetanud oma riigilippu– alates 1900. aastast on lipu vahetamiste kordade numbriks rohkem kui 20.

  Afganistani riigilippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: must, punane ja roheline. Lipu keskel selle punasel värviväljal on kujutatud Afganistani vappi.

  Roheline sümboliseerib lootust, valge rahu ning must sünge ajastu lõppu. Vapiks on stiliseeritud mošee palveniši (mirhab) ja altariga. Mošee mõlemal küljel on heisatud Afganistani lipud. Kõike seda ehib nisupeadest pärg, mille all-ääres on lint nimega „Afganistan“ ning pärja ülal kiri „Ei ole jumalat peale Allahi, ja Muhammad on Allahi saadik“. Mošee all on kujutatud aastaarvu 1298, mis on Suurbritannia võimu alt pääsemine oma riigi iseseisvuse poole.

  Materjal: 100% polüester

  Hooldus: 40°C masinpesu, valgendamine keelatud. Triikimine lubatud – triikraua põhja kõrgeim temperatuur 150°C.

  Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.