Ameerika Ühendriikide lipp

Tellimuse päring


  MajalippMastilippLaualippKäsilippVõileivalipp


  Täname! Teie päring on edastatud ja sellega tegeletakse juba varsti.

  Sulge aken

  Ameerika Ühendriikide maja- ja mastilipp on õmmeldud õhemast lipukangast (115 g/m2).

  Mastilipp heisatakse lipumasti. Lipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipule juba külge õmmeldud. Suuremal mõõdul on olemas ka vahekonks, mis aitab lippu kindlamini masti lähedal hoida. Lipu kõrgus peaks olema 1/6 lipumasti kõrgusest.

  Majalipu kinnituseks on tunnel ja seda kasutatakse lipuvardas. Puidust vardale kinnitatakse lipp lipunaeltega, alumiiniumist vardale spetsiaalsete kruvidega, mis on vardaga kaasas. Kvaliteetne õmmeldud majalipp sobib ka eksponeerimiseks siseruumides.

  Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja lipualusele kinnitamiseks on lipul  keerdnöör. Lipu kõrgus on 15 cm ja see sobib laualipu vardale, mille pikkus on 43 cm. Laualipu alus tuleb eraldi osta!

  Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale tunneliga. Käsilipu pulga pikkus on 40 cm.

  Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks üritustel ja tähtpäevadel peolaua kaunistamiseks, Võileivalipud on müügil 10 tk komplektis.

  Ameerika Ühendriikide lipp on Ameerika Ühendriikide ametlik riigilipp.

  Praegune lipu kujundus kinnitati 4. juulil 1960.

  Ameerika Ühendriikide lipu loovad selle horisontaalselt kujutatud punased ja valged 13 triipu, mis tähistavad 13 esimest osariiki. Lipu ülemises vasakus nurgas kujutatud sinine väli 50 viisnurkse tähega, mis tähistavad praeguseid 50 osariiki.

  Lipu praeguse kujunduse esialgne versioon kinnitati juba aastal 1777. Siiski on seda kujundust muudetud tänaseni juba 26-l korral – muutuste taga on olnud pidevalt lisandunud osariigid, mida esindavad lipul valged tähed. Riigilipu viimane 50. täht esindab 4.juulil 1960.aastal ühinenud Hawaii osariiki.
  Lipu värvide tähendused: sinine – õiglus; punane – vaprus ning valge – puhtus.

  Materjal: 100% polüester

  Hooldus: 40°C masinpesu, valgendamine keelatud. Triikimine lubatud – triikraua põhja kõrgeim temperatuur 150°C.

  Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.