Angola lipp

Tellimuse päring


  MajalippMastilippLaualippKäsilippVõileivalipp


  Täname! Teie päring on edastatud ja sellega tegeletakse juba varsti.

  Sulge aken

  Angola maja- ja mastilipp on õmmeldud õhemast lipukangast (115 g/m2).

  Mastilipp heisatakse lipumasti. Lipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipule juba külge õmmeldud. Suuremal mõõdul on olemas ka vahekonks, mis aitab lippu kindlamini masti lähedal hoida. Lipu kõrgus peaks olema 1/6 lipumasti kõrgusest.

  Majalipu kinnituseks on tunnel ja seda kasutatakse lipuvardas. Puidust vardale kinnitatakse lipp lipunaeltega, alumiiniumist vardale spetsiaalsete kruvidega, mis on vardaga kaasas. Kvaliteetne õmmeldud majalipp sobib ka eksponeerimiseks siseruumides.

  Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja lipualusele kinnitamiseks on lipul  keerdnöör. Lipu kõrgus on 15 cm ja see sobib laualipu vardale, mille pikkus on 43 cm. Laualipu alus tuleb eraldi osta!

  Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale tunneliga. Käsilipu pulga pikkus on 40 cm.

  Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks üritustel ja tähtpäevadel peolaua kaunistamiseks, Võileivalipud on müügil 10 tk komplektis.

  Angola lipp on Angola Vabariigi ametlik riigilipp.

  Praegune lipu kujundus kinnitati 11. novembril 1975.

  Angola lipp on jaotatud horisontaalselt kahevärviliseks: punane ja must. Nende väljade keskjoonel on kujutatud kollane erinevatest sümbolitest loodud embleem.

  Punane tähistab verd, mida on Angola rahva poolt valatud pika koloniaalperioodi jooksul iseseisvusvõitluses. Must tähistab Aafrika kontinenti. Embleem koosneb poolikust hammasrattast, mis üksi tähistab tööstust, koos banganoaga tähistavad need tööliste ja talupoegade liitu. Hammasratast lõikav matšeete on sümboliks põllumajandusele, talupidamisele ja relvastatud võitlusele. Viisnurkne Täht on sümboliks rahvusvahelisele solidaarsusele ja sotsialismile. Tähe viis haru esindavad ühtsust, vabadust, õiglust, demokraatiat ja pidevat arengut. Kogu embleemi sümboolikat esindav kollane värvus on tähistuseks riigi rikkusest.
  Lipu kujundus on saanud ainestikku iseseisvusvõitluse võitja-partei MPLA (Movimiento Popular de Libertação de Angola) lipult. Sellele on juurde lisatud võsalõikamise nuga ehk banganuga ning hammasratas, mis on kommunistlike sümbolite – sirbi ja vasara – Angola vaste.

  Materjal: 100% polüester

  Hooldus: 40°C masinpesu, valgendamine keelatud. Triikimine lubatud – triikraua põhja kõrgeim temperatuur 150°C.

  Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.