Angola

Puhasta

3.60156.16

E-poe tellimused täidame 2-5 tööpäeva jooksul. Kui vajate lippu kindlaks päevaks, võtke meiega ühendust info@lipuvabrik.ee.

Angola maja- ja mastilipud on e-poes müügil õhemast lipukangast (115 g/m2). Tellimisel valmistame ka tugevamast ja paksemast kangast lippe.

Majalipp (siselipp) kinnitub lipuvardale tunneli abil, mis sobib vardale Ø 40mm.

Mastilipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipu küljes. Igale masti kõrgusele vastab kindel lipu mõõt.

Mastivimpel on lipu pikk kitsas versioon mis võib mastis lehvida  ööpäev läbi. Vimpli pikkus on soovituslik – 1/3 kuni pool masti pikkusest.

Külalislipp (lipu kõrgus 20cm) heisatakse veesõidukile selle riigi territoriaalvetesse sisenemisel.

Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja kinnitub lipualusele keerdnööriga. Laualipu kõrgus 15 cm, pikkus vastavalt mõõtsuhtele) NB! Laualipu alus tuleb eraldi osta. https://www.lipuvabrik.ee/toode/laualipu-varras-alusega/

Väike puidust alusel laualipp on valmistatud õhemast lipukangast, varda kõrgus 28cm.

Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale.

Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks peolaua kaunistamiseks.

Autolipp kinnitatakse spetsiaalse plastikvardaga autoakna vahele. Selliseid lippe kasutatakse tihti üritustel ja tähtpäevadel. Autolipu kõrgus on 25 cm ja pikkus vastavalt mõõtsuhtele.

Kõikide lippude mõõdud leiad, kui klikid SIIA.

 

Angola lipp on Angola Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 11. novembril 1975.

Angola lipp on jaotatud horisontaalselt kahevärviliseks: punane ja must. Nende väljade keskjoonel on kujutatud kollane erinevatest sümbolitest loodud embleem.

Punane tähistab verd, mida on Angola rahva poolt valatud pika koloniaalperioodi jooksul iseseisvusvõitluses. Must tähistab Aafrika kontinenti. Embleem koosneb poolikust hammasrattast, mis üksi tähistab tööstust, koos banganoaga tähistavad need tööliste ja talupoegade liitu. Hammasratast lõikav matšeete on sümboliks põllumajandusele, talupidamisele ja relvastatud võitlusele. Viisnurkne Täht on sümboliks rahvusvahelisele solidaarsusele ja sotsialismile. Tähe viis haru esindavad ühtsust, vabadust, õiglust, demokraatiat ja pidevat arengut. Kogu embleemi sümboolikat esindav kollane värvus on tähistuseks riigi rikkusest.
Lipu kujundus on saanud ainestikku iseseisvusvõitluse võitja-partei MPLA (Movimiento Popular de Libertação de Angola) lipult. Sellele on juurde lisatud võsalõikamise nuga ehk banganuga ning hammasratas, mis on kommunistlike sümbolite – sirbi ja vasara – Angola vaste.

Materjal: 100% polüester

Hooldus: maja- ja mastilippe ming mastivimpleid võib pesta 40°C masinpesu režiimil, neid saab triikida keskmise kuumusega, valgendamine on keelatud.

Autolipp ja käsilipp on vajadusel pestavad käsitsi.
Laualippe pesta ei saa.

Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.

NB! Lippudel ei ole vastupidavusgarantiid.
Mastivimplitel on tootjagarantii 6 kuud – kui vimpel enne rebeneb parandame selle oma kulul.