Antigua ja Barbuda lipp

Tellimuse päring


  MajalippMastilippLaualippKäsilippVõileivalipp


  Täname! Teie päring on edastatud ja sellega tegeletakse juba varsti.

  Sulge aken

  Antigua ja Barbuda maja- ja mastilipp on õmmeldud õhemast lipukangast (115 g/m2).

  Mastilipp heisatakse lipumasti. Lipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipule juba külge õmmeldud. Suuremal mõõdul on olemas ka vahekonks, mis aitab lippu kindlamini masti lähedal hoida. Lipu kõrgus peaks olema 1/6 lipumasti kõrgusest.

  Majalipu kinnituseks on tunnel ja seda kasutatakse lipuvardas. Puidust vardale kinnitatakse lipp lipunaeltega, alumiiniumist vardale spetsiaalsete kruvidega, mis on vardaga kaasas. Kvaliteetne õmmeldud majalipp sobib ka eksponeerimiseks siseruumides.

  Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja lipualusele kinnitamiseks on lipul  keerdnöör. Lipu kõrgus on 15 cm ja see sobib laualipu vardale, mille pikkus on 43 cm. Laualipu alus tuleb eraldi osta!

  Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale tunneliga. Käsilipu pulga pikkus on 40 cm.

  Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks üritustel ja tähtpäevadel peolaua kaunistamiseks, Võileivalipud on müügil 10 tk komplektis.

  Antigua ja Barbuda lipp on Antigua ja Barbuda ametlik riigilipp.

  Praegune lipu kujundus kinnitati 27. veebruaril 1967.

  Antigua ja Barbuda lipp on jagatud kolmnurkadeks, mille külgmised osad on punased. Keskel olev kolmnurkne väli on ka omakorda jaotatud kolmeks horisontaalseks osaks: must, kollane ja sinine. Selle mustal osal on kujutatud kollast tõusvat päikest.

  Lipu kollane värvus sümboliseerib riigi uut ajastut ning liikumist paremuse poole. Must tähistab antigua ja barbudalaste Aafrika päritolu. Sinine on sümboliks lootusele ja kariibi merele. Kollase, sinise ja valge kombinatsioon lipu tsentris kujutab päikest, liiva ja merd. Valge tähistab lootust paremasse tulevikku. Punane esindab Antigua ja Barbuda rahva energiat. Lipu osadeks jaotav V-kujuline lõikejoon, mis loob taeva poole avatud kolmnurga kuju, tähistab võitu.

  Materjal: 100% polüester

  Hooldus: 40°C masinpesu, valgendamine keelatud. Triikimine lubatud – triikraua põhja kõrgeim temperatuur 150°C.

  Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.