Aserbaidžaani lipp

Tellimuse päring


  MajalippMastilippLaualippKäsilippVõileivalipp


  Täname! Teie päring on edastatud ja sellega tegeletakse juba varsti.

  Sulge aken

  Aserbaidžaani maja- ja mastilipp on õmmeldud õhemast lipukangast (115 g/m2).

  Mastilipp heisatakse lipumasti. Lipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipule juba külge õmmeldud. Suuremal mõõdul on olemas ka vahekonks, mis aitab lippu kindlamini masti lähedal hoida. Lipu kõrgus peaks olema 1/6 lipumasti kõrgusest.

  Majalipu kinnituseks on tunnel ja seda kasutatakse lipuvardas. Puidust vardale kinnitatakse lipp lipunaeltega, alumiiniumist vardale spetsiaalsete kruvidega, mis on vardaga kaasas. Kvaliteetne õmmeldud majalipp sobib ka eksponeerimiseks siseruumides.

  Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja lipualusele kinnitamiseks on lipul  keerdnöör. Lipu kõrgus on 15 cm ja see sobib laualipu vardale, mille pikkus on 43 cm. Laualipu alus tuleb eraldi osta!

  Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale tunneliga. Käsilipu pulga pikkus on 40 cm.

  Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks üritustel ja tähtpäevadel peolaua kaunistamiseks, Võileivalipud on müügil 10 tk komplektis.

  Aserbaidžaani lipp on Aserbaidžaani Vabariigi ametlik riigilipp.

  Praegune lipu kujundus kinnitati 5. veebruaril 1991.

  Aserbaidžaani lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina:sinine, punane ja roheline. Lipu keskele punasele väljale on kujutatud poolkuu ja kaheksaharuline täht.

  Lipu trikoloori värvilised väljad viitavad Aserbaidžaani rahvuslikule loosungile: „Türklane, muhameedlane ja eurooplane“. Lipu helesinine värvus on igavese Türgi ja tatarlaste väepealiku Timurlengi värv. Roheline on traditsiooniliseks islamitunnuseks. Punane sümboliseerib euroopalikku arengut. Poolkuu koos tähega on Türgi muhameedlikum sümbol. Tähe kaheksa haru tähistavad kaheksat türgi rahvast: asereid, osmane, taralasi, kasahhe, kiptšakke, seldžukke, jagataisid ja türkmeene.

  Materjal: 100% polüester

  Hooldus: 40°C masinpesu, valgendamine keelatud. Triikimine lubatud – triikraua põhja kõrgeim temperatuur 150°C.

  Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.