Bahreini lipp

Tellimuse päring


  MajalippMastilippLaualippKäsilippVõileivalipp


  Täname! Teie päring on edastatud ja sellega tegeletakse juba varsti.

  Sulge aken

  Bahreini maja- ja mastilipp on õmmeldud õhemast lipukangast (115 g/m2).

  Mastilipp heisatakse lipumasti. Lipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipule juba külge õmmeldud. Suuremal mõõdul on olemas ka vahekonks, mis aitab lippu kindlamini masti lähedal hoida. Lipu kõrgus peaks olema 1/6 lipumasti kõrgusest.

  Majalipu kinnituseks on tunnel ja seda kasutatakse lipuvardas. Puidust vardale kinnitatakse lipp lipunaeltega, alumiiniumist vardale spetsiaalsete kruvidega, mis on vardaga kaasas. Kvaliteetne õmmeldud majalipp sobib ka eksponeerimiseks siseruumides.

  Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja lipualusele kinnitamiseks on lipul  keerdnöör. Lipu kõrgus on 15 cm ja see sobib laualipu vardale, mille pikkus on 43 cm. Laualipu alus tuleb eraldi osta!

  Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale tunneliga. Käsilipu pulga pikkus on 40 cm.

  Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks üritustel ja tähtpäevadel peolaua kaunistamiseks, Võileivalipud on müügil 10 tk komplektis.

  Bahreini lipp on Bahreini Kuningriigi ametlik riigilipp.

  Praegune lipu kujundus kinnitati 14. veebruaril 2002.

  Bahreini lipp on vertikaalse sakilise joonega jagatud kahevärviliseks: valge ja punane.

  Kuid lipu kujunduse teekond tänaseni on alanud juba palju palju varem. Esimene Bahreini lipp loodi juba 18.sajandi lõpus ning tol ajal oli see üleni punane. 1820.aastal kui Bahrein Suurbritanniaga merenduslepingu sõlmis, lisati lipu vardapoolsele küljele ka valge riba – kahe riigi vaherahu märgina. Lipu sakiline serv punase ja valge vahel võeti kasutusele aastal 1932 – eesmärgiks eristuda teistest sarnaste lippudega riikidest. Kuigi sakilise serva sünnil oli lipu sakkide arv juhuslik, siis aastate jooksul neid sakke pidevalt vähendati. 14.veebruariks 2002 vahendati lipu sakke numbrile 5, mis nüüd sümboliseerib islami viite sammast: usutunnistus, palvus, annetamine, palverännak ja paast. Seega said lipu sakid juhuslikkuse asemel endale tähenduslikkuse.

  Materjal: 100% polüester

  Hooldus: 40°C masinpesu, valgendamine keelatud. Triikimine lubatud – triikraua põhja kõrgeim temperatuur 150°C.

  Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.