Hispaania

Puhasta

3.60156.16

E-poe tellimused täidame 2-5 tööpäeva jooksul. Kui vajate lippu kindlaks päevaks, võtke meiega ühendust info@lipuvabrik.ee.

Hispaania maja- ja mastilipud on e-poes müügil õhemast lipukangast (115 g/m2). Tellimisel valmistame ka tugevamast ja paksemast kangast lippe.

Majalipp (siselipp) kinnitub lipuvardale tunneli abil, mis sobib vardale Ø 40mm.

Mastilipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipu küljes. Igale masti kõrgusele vastab kindel lipu mõõt.

Mastivimpel on lipu pikk kitsas versioon mis võib mastis lehvida  ööpäev läbi. Vimpli pikkus on soovituslik – 1/3 kuni pool masti pikkusest.

Külalislipp (lipu kõrgus 20cm) heisatakse veesõidukile selle riigi territoriaalvetesse sisenemisel.

Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja kinnitub lipualusele keerdnööriga. Laualipu kõrgus 15 cm, pikkus vastavalt mõõtsuhtele. NB! Laualipu alus tuleb eraldi osta. https://www.lipuvabrik.ee/toode/laualipu-varras-alusega/

Väike puidust alusel laualipp on valmistatud õhemast lipukangast, varda kõrgus 28cm.

Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale.

Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks peolaua kaunistamiseks.

Autolipp kinnitatakse spetsiaalse plastikvardaga autoakna vahele. Selliseid lippe kasutatakse tihti üritustel ja tähtpäevadel. Autolipu kõrgus on 25 cm ja pikkus vastavalt mõõtsuhtele.

Kõikide lippude mõõdud leiad, kui klikid SIIA.

Hispaania lipp on Hispaania Kuningriigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 6. detsembril 1978.

Hispaania lippu kujutatakse horisontaalse trikoloorina: punane, kollane ja punane. Lipu kollane on kahekordselt laiem punasest. Kollase välja vardapoolsele osale on kujutatud Hispaania Kuningriigi vapp.

Lipu kollane värvus sümboliseerib suurejoonelisust ning punane vastupidavust, vaprust ja tugevust. Vapi kõrval seisavad merest kerkivad Heraklese sambad. Nimelt pidasid  antiikaja rahvad Gibraltari võimsat lubjakivikaljut ja Ceuta mägesid Heraklese püstitatud väravapostideks kahel pool Gibraltari väina, mis tähistasid siis maailma äärt. Neid sambaid ühendab lipul lint, millele on kirjutatud tekst „Veel kaugemale“ (hispaania k. Plus ultra), mis enne Kolumbuse-aega oli hoopis „Mitte kaugemale“ (hispaania k. Nec plus ultra).

Hispaania lipu nimeks hispaanlaste endi seas on rojigualda ehk punakuldne, mis tuleneb kollase värvi määratlemisel arhailist sõna gualda.

Materjal: 100% polüester

Hooldus: maja- ja mastilippe ming mastivimpleid võib pesta 40°C masinpesu režiimil, neid saab triikida keskmise kuumusega, valgendamine on keelatud.

Autolipp ja käsilipp on vajadusel pestavad käsitsi.
Laualippe pesta ei saa.

Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.

NB! Lippudel ei ole vastupidavusgarantiid.
Mastivimplitel on tootjagarantii 6 kuud – kui vimpel enne rebeneb parandame selle oma kulul.