Keenia

Puhasta

3.60156.16

E-poe tellimused täidame 2-5 tööpäeva jooksul. Kui vajate lippu kindlaks päevaks, võtke meiega ühendust info@lipuvabrik.ee.

Keenia maja- ja mastilipud on e-poes müügil õhemast lipukangast (115 g/m2). Tellimisel valmistame ka tugevamast ja paksemast kangast lippe.

Majalipp (siselipp) kinnitub lipuvardale tunneli abil, mis sobib vardale Ø 40mm.

Mastilipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipu küljes. Igale masti kõrgusele vastab kindel lipu mõõt.

Mastivimpel on lipu pikk kitsas versioon mis võib mastis lehvida  ööpäev läbi. Vimpli pikkus on soovituslik – 1/3 kuni pool masti pikkusest.

Külalislipp (lipu kõrgus 20cm) heisatakse veesõidukile selle riigi territoriaalvetesse sisenemisel.

Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja kinnitub lipualusele keerdnööriga. Laualipu kõrgus 15 cm, pikkus vastavalt mõõtsuhtele. NB! Laualipu alus tuleb eraldi osta. https://www.lipuvabrik.ee/toode/laualipu-varras-alusega/

Väike puidust alusel laualipp on valmistatud õhemast lipukangast, varda kõrgus 28cm.

Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale.

Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks peolaua kaunistamiseks.

Autolipp kinnitatakse spetsiaalse plastikvardaga autoakna vahele. Selliseid lippe kasutatakse tihti üritustel ja tähtpäevadel. Autolipu kõrgus on 25 cm ja pikkus vastavalt mõõtsuhtele.

Kõikide lippude mõõdud leiad, kui klikid SIIA.

Keenia lipp on Keenia Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 12. detsembril 1963.

Keenia lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: must, punane ja roheline. Keskmist ehk punast värvivälja ääristavad selle üla- ja alläärest valged kitsad triibud. Lipu keskjoonele on asetatud embleem.

Embleem pärineb Edela-Keenias elava karjakasvatajate rahva masai (maasai „ma“ – maa ning „sai“ – rahvas ehk maarahvas) rahvuslipult, millel on esindatud masaide sõdalase kilp ja selle taga ristatud kaks oda.  Puna-valge-must kilp sümboliseerib rahva ja riigi vabaduse kaitsmist. Lipu must värvus esindab Keenia mustanahalist rahvast. Punane riigi iseseisvusvõitlust ning on kui välismaailmale meenutuseks, et ka aafriklaste veri on punane. Roheline põllumajandust ja lopsakslt rikast loodust ning valge rahu ja ühtsust. Värvid must-punane-roheline tähistavad üheskoos „musta vabastuse “ traditsioonilisi värve.

Lipu eeskujuks oli partei KANU ehk Keenia Aafrika Rahvuslik Liit (inglise k. Kenyan African National Union), kes tõi aastal 1963 Keeniale koju riigi iseseisvuse.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismist ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekombinatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistab rahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Materjal: 100% polüester

Hooldus: maja- ja mastilippe ming mastivimpleid võib pesta 40°C masinpesu režiimil, neid saab triikida keskmise kuumusega, valgendamine on keelatud.

Autolipp ja käsilipp on vajadusel pestavad käsitsi.
Laualippe pesta ei saa.

Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.

NB! Lippudel ei ole vastupidavusgarantiid.
Mastivimplitel on tootjagarantii 6 kuud – kui vimpel enne rebeneb parandame selle oma kulul.