Mongoolia

Puhasta

3.60187.39

E-poe tellimused täidame 2-5 tööpäeva jooksul. Kui vajate lippu kindlaks päevaks, võtke meiega ühendust info@lipuvabrik.ee.

Mongoolia maja- ja mastilipud on e-poes müügil õhemast lipukangast (115 g/m2). Tellimisel valmistame ka tugevamast ja paksemast kangast lippe.

Majalipp (siselipp) kinnitub lipuvardale tunneli abil, mis sobib vardale Ø 40mm.

Mastilipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipu küljes. Igale masti kõrgusele vastab kindel lipu mõõt.

Mastivimpel on lipu pikk kitsas versioon mis võib mastis lehvida  ööpäev läbi. Vimpli pikkus on soovituslik – 1/3 kuni pool masti pikkusest.

Külalislipp (lipu kõrgus 20cm) heisatakse veesõidukile selle riigi territoriaalvetesse sisenemisel.

Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja kinnitub lipualusele keerdnööriga. Laualipu kõrgus 15 cm, pikkus vastavalt mõõtsuhtele. NB! Laualipu alus tuleb eraldi osta. https://www.lipuvabrik.ee/toode/laualipu-varras-alusega/

Väike puidust alusel laualipp on valmistatud õhemast lipukangast, varda kõrgus 28cm.

Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale.

Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks peolaua kaunistamiseks.

Autolipp kinnitatakse spetsiaalse plastikvardaga autoakna vahele. Selliseid lippe kasutatakse tihti üritustel ja tähtpäevadel. Autolipu kõrgus on 25 cm ja pikkus vastavalt mõõtsuhtele.

Kõikide lippude mõõdud leiad, kui klikid SIIA.

Mongoolia lipp on Mongoolia ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 12.veebruaril 1992.

Mongoolia lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: punane, sinine ja punane. Lipu vardapoolsel punasel väljal on mongolite müstiline sümbol sojombo.

Lipu punane värvus sümboliseerib sotsialistlikku revolutsiooni. Sinine tähistab Mongoolia rahvast ja isamaatunnet ning on mongolite rahvusvärv. Kollane on tugeva sõpruse värv.

Sojombo sümbol sümboliseerib vabaduse- ja iseseisvusearmastust, kus igal detailil on oma isiklik tähendus. Ülevalt alla lugedes: Tuli – see tõotab õnne ja edu; kolm leeki tähistavad minevikku, olevikku ja tulevikku. Päike ja Kuu – lubab mongolite rahva igavest püsimist. Nooleotsa moodustav kolmnurk – ennustab mongolite vaenlaste hävimist. Kaks vertikaalset triipu – kujutavad stepimaid ning mongolite otsekohesus ja õiglus. Yin-yang’i sümbol – vastandite ühtsus; Mongoolia lipul on sümbol ka kui kujutis kahest pärani silmadega kalast, kes sümboliseerivad valvsust. Kaks tugisammast külgedel – jõu ja iseseisvuse märgid, mis ütlevad, et kaks sõpra on kivimüüristki tugevamad.

Materjal: 100% polüester

Hooldus: maja- ja mastilippe ming mastivimpleid võib pesta 40°C masinpesu režiimil, neid saab triikida keskmise kuumusega, valgendamine on keelatud.

Autolipp ja käsilipp on vajadusel pestavad käsitsi.
Laualippe pesta ei saa.

Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.

NB! Lippudel ei ole vastupidavusgarantiid.
Mastivimplitel on tootjagarantii 6 kuud – kui vimpel enne rebeneb parandame selle oma kulul.