Sri Lanka

Puhasta

3.60187.39

E-poe tellimused täidame 2-5 tööpäeva jooksul. Kui vajate lippu kindlaks päevaks, võtke meiega ühendust info@lipuvabrik.ee.

Sri Lanka maja- ja mastilipud on e-poes müügil õhemast lipukangast (115 g/m2). Tellimisel valmistame ka tugevamast ja paksemast kangast lippe.

Majalipp (siselipp) kinnitub lipuvardale tunneli abil, mis sobib vardale Ø 40mm.

Mastilipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipu küljes. Igale masti kõrgusele vastab kindel lipu mõõt.

Mastivimpel on lipu pikk kitsas versioon mis võib mastis lehvida  ööpäev läbi. Vimpli pikkus on soovituslik – 1/3 kuni pool masti pikkusest.

Külalislipp (lipu kõrgus 20cm) heisatakse veesõidukile selle riigi territoriaalvetesse sisenemisel.

Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja kinnitub lipualusele keerdnööriga. Laualipu kõrgus 15 cm, pikkus vastavalt mõõtsuhtele. NB! Laualipu alus tuleb eraldi osta. https://www.lipuvabrik.ee/toode/laualipu-varras-alusega/

Väike puidust alusel laualipp on valmistatud õhemast lipukangast, varda kõrgus 28cm.

Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale.

Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks peolaua kaunistamiseks.

Autolipp kinnitatakse spetsiaalse plastikvardaga autoakna vahele. Selliseid lippe kasutatakse tihti üritustel ja tähtpäevadel. Autolipu kõrgus on 25 cm ja pikkus vastavalt mõõtsuhtele.

Kõikide lippude mõõdud leiad, kui klikid SIIA.

Sri Lanka lipp on Sri Lanka Demokraatliku Sotsialistliku Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 22. mail 1972.

Sri Lanka lipu lehvipoolsemat suuremat osa on kujutatud tumepunasel väljal kuldse lokipäise lõviga, kes on külgvaates seismas oma kolmel käpal ja hoiab ühes oma esikäpas mõõka. Selle punase välja igas nurgas on ka väike kuldne puuleht. Lipu vardapoolset väiksemat osa on jagatud vertikaalselt kaheks värviväljaks: roheline ja oranž. Mõlemat lipu osa ümbitseb kuldne raam.

Lipu kuldne lõvi tähistab singalite rahvuskuuluvust ja rahva vaprat meelt. Puulehed sümboliseerivad budismi ja selle mõjutusi riigile. Puulehtede arv 4 tähistab nelja voorust: Lahkust, Sõprust, Õnne ja Tasakaalu. Lõvi mõõk tähistab riigi suveräänsust ja rahva julgust. Lõvi lokid sümboliseerivad usulisi tõekspidamisi, tarkust ja meditatsiooni. Lõvi lakk sümboliseerib sõnade puhtust. Mõõga käepide tähistab elemente nagu vesi, tuli, õhk ja maa. Lõvinina sümboliseerib inteligentsust. Lõvi esikäpad sümboliseerivad rikkuse austamist. Vertikaalne oranž värviväli sümboliseerib tamil’i rahvast, roheline värviväli aga moslemite rahvast. Kuldne lipu ääristus sümboliseerib rahvaste ühtusts riigis. Tumepunane taust tähistab singalite rahva enamust.

Saare nimi Sri Lanka tähendab „Särav maa“. Sri Lanka lipule on kujunenud ka nimetus Lõvilipp.