Türkmenistan

Puhasta

3.60156.16

E-poe tellimused täidame 2-5 tööpäeva jooksul. Kui vajate lippu kindlaks päevaks, võtke meiega ühendust info@lipuvabrik.ee.

Türkmenistani maja- ja mastilipud on e-poes müügil õhemast lipukangast (115 g/m2). Tellimisel valmistame ka tugevamast ja paksemast kangast lippe.

Majalipp (siselipp) kinnitub lipuvardale tunneli abil, mis sobib vardale Ø 40mm.

Mastilipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipu küljes. Igale masti kõrgusele vastab kindel lipu mõõt.

Mastivimpel on lipu pikk kitsas versioon mis võib mastis lehvida  ööpäev läbi. Vimpli pikkus on soovituslik – 1/3 kuni pool masti pikkusest.

Külalislipp (lipu kõrgus 20cm) heisatakse veesõidukile selle riigi territoriaalvetesse sisenemisel.

Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja kinnitub lipualusele keerdnööriga. Laualipu kõrgus 15 cm, pikkus vastavalt mõõtsuhtele. NB! Laualipu alus tuleb eraldi osta. https://www.lipuvabrik.ee/toode/laualipu-varras-alusega/

Väike puidust alusel laualipp on valmistatud õhemast lipukangast, varda kõrgus 28cm.

Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale.

Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks peolaua kaunistamiseks.

Autolipp kinnitatakse spetsiaalse plastikvardaga autoakna vahele. Selliseid lippe kasutatakse tihti üritustel ja tähtpäevadel. Autolipu kõrgus on 25 cm ja pikkus vastavalt mõõtsuhtele.

Kõikide lippude mõõdud leiad, kui klikid SIIA.

Türkmenistani lipp on Türkmenistani Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 24. jaanuaril 2001.

Türkmenistani lippu on kujutatud rohelisel taustal, mille vardapoolset serva ehib vertikaalse paigutuega dekoratiivne ornamendi-riba. Ornamendi-riba kõrval on kujutatud valgena poolkuud ja 5 viisnurkset tähte.

Lipul kujutatud ornamendi-ribale on paigutatudviis traditsioonilist vaibamustri motiivi, mis kujutavad viite peamist hõimu Türkmenistanis. Oliivipuu oksad vaibamustrite all tähistava Türkmenistani poliitilist neutraalsust. Ornamendi-ribal väljatoodud värvid tähistavad nelja põhielementi: kollane – tuli, valge – vesi, punane – õhk ning roheline – maa.  Just oma käsitsi kootud vaipade poolest on Türkemnistan ka oma kuulsuse võitnud.  Lipu roheline värvus sümboliseerib elu, maailma, karjamaa aasasid ning õitsengut ja rahu. Poolkuu tähistab selget taevast õnnelike inimeste peade kohal. Viisnurksed tähed tähistavad viite provintsi.

Materjal: 100% polüester

Hooldus: maja- ja mastilippe ming mastivimpleid võib pesta 40°C masinpesu režiimil, neid saab triikida keskmise kuumusega, valgendamine on keelatud.

Autolipp ja käsilipp on vajadusel pestavad käsitsi.
Laualippe pesta ei saa.

Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.

NB! Lippudel ei ole vastupidavusgarantiid.
Mastivimplitel on tootjagarantii 6 kuud – kui vimpel enne rebeneb parandame selle oma kulul.