Usbekistan

Puhasta

3.60187.39

E-poe tellimused täidame 2-5 tööpäeva jooksul. Kui vajate lippu kindlaks päevaks, võtke meiega ühendust info@lipuvabrik.ee.

Usbekistani maja- ja mastilipud on e-poes müügil õhemast lipukangast (115 g/m2). Tellimisel valmistame ka tugevamast ja paksemast kangast lippe.

Majalipp (siselipp) kinnitub lipuvardale tunneli abil, mis sobib vardale Ø 40mm.

Mastilipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipu küljes. Igale masti kõrgusele vastab kindel lipu mõõt.

Mastivimpel on lipu pikk kitsas versioon mis võib mastis lehvida  ööpäev läbi. Vimpli pikkus on soovituslik – 1/3 kuni pool masti pikkusest.

Külalislipp (lipu kõrgus 20cm) heisatakse veesõidukile selle riigi territoriaalvetesse sisenemisel.

Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja kinnitub lipualusele keerdnööriga. Laualipu kõrgus 15 cm, pikkus vastavalt mõõtsuhtele. NB! Laualipu alus tuleb eraldi osta. https://www.lipuvabrik.ee/toode/laualipu-varras-alusega/

Väike puidust alusel laualipp on valmistatud õhemast lipukangast, varda kõrgus 28cm.

Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale.

Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks peolaua kaunistamiseks.

Autolipp kinnitatakse spetsiaalse plastikvardaga autoakna vahele. Selliseid lippe kasutatakse tihti üritustel ja tähtpäevadel. Autolipu kõrgus on 25 cm ja pikkus vastavalt mõõtsuhtele.

Kõikide lippude mõõdud leiad, kui klikid SIIA.

Usbekistani lipp on Usbekistani Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 18. novembril 1991.

Usbekistani lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: sinine, valge ja roheline. Lipu valget värvivälja ääristab teistest punane ääristus. Sinise värvivälja vardapoolsel osal on valgena kujutatud poolkuu ja 12 viisnurkset tähekest, mis on paigutatud ridadena 3+4+5.

Lipu sininse värvus sümboliseerib taevast ja vett ning on usbekkide suurima rahvuskangelase Timurlengi lipu värv. Valge sümboliseerib rahusoovi ja moraalset puhtust. Roheline sümboliseerib looduse pidevat uuenemist ja viljakust. Roheline esindab ka moslemeid ning ühendab pikaajalised traditsioonid kaasaegse keskkonnateadlikkusega. Kitsad punased triibud sümboliseerivad riigi rahva veresoontes voolavat elujõudu. Lipu neli esiletoodud värvi kujutavat ka nelja põhielementi: roheline – maa; valge – õhk; punane- tuli ning sinine – vesi. Tõusev poolkuu tähistab iseseisva Usbekistani Vabariigi sündi. 12 tähte sümboliseerivad Usbekistani vilajette ehk kohalikke provintse ning viitavad islami 12-le kalendrikuule.