Vatikan

Puhasta

3.60156.16

E-poe tellimused täidame 2-5 tööpäeva jooksul. Kui vajate lippu kindlaks päevaks, võtke meiega ühendust info@lipuvabrik.ee.

Vatikani maja- ja mastilipud on e-poes müügil õhemast lipukangast (115 g/m2). Tellimisel valmistame ka tugevamast ja paksemast kangast lippe.

Majalipp (siselipp) kinnitub lipuvardale tunneli abil, mis sobib vardale Ø 40mm.

Mastilipp kinnitub mastinööri külge konksudega, mis on lipu küljes. Igale masti kõrgusele vastab kindel lipu mõõt.

Mastivimpel on lipu pikk kitsas versioon mis võib mastis lehvida  ööpäev läbi. Vimpli pikkus on soovituslik – 1/3 kuni pool masti pikkusest.

Külalislipp (lipu kõrgus 20cm) heisatakse veesõidukile selle riigi territoriaalvetesse sisenemisel.

Laualipp on valmistatud kunstsiidist ja kinnitub lipualusele keerdnööriga. Laualipu kõrgus 15 cm, pikkus vastavalt mõõtsuhtele. NB! Laualipu alus tuleb eraldi osta. https://www.lipuvabrik.ee/toode/laualipu-varras-alusega/

Väike puidust alusel laualipp on valmistatud õhemast lipukangast, varda kõrgus 28cm.

Käsilipp on valmistatud õhemast lipukangast ja kinnitatud puidust pulgale.

Võileivalipud on väikesed paberist lipukesed puutikul. Sobivad kasutamiseks peolaua kaunistamiseks.

Autolipp kinnitatakse spetsiaalse plastikvardaga autoakna vahele. Selliseid lippe kasutatakse tihti üritustel ja tähtpäevadel. Autolipu kõrgus on 25 cm ja pikkus vastavalt mõõtsuhtele.

Kõikide lippude mõõdud leiad, kui klikid SIIA.

Vatikani lipp on Vatikani Linnriigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 7. juunil 1929.

Vatikani lippu on kujutatud ruudukujuliselt, mis on jaotatud vertikaalselt kahevärviliseks: kuldkollane ja valge. Selle valgel värviväljale on lisatud Vatikani riigivapp.

Vapil on kujutatud kahte ristatud kuldset ja hõbedast taevavõtit, mis anti Jeesuse jüngrile ja Rooma esimesele piiskopile Püha Peetrusele, kelle austamisest kujunes välja paavsti institutsioon. Need on olnud Püha Tooli ja Rooma paavstide tunnuseks alates 13.sajandist. Võtmed on seotud punase paelaga, mis süboliseerib paavsti otsustusvõimu vaimulike ja maapealsete asjade üle. Paavsti tiaara ehk Rooma katoliku kiriku paavstide kolmekordne kroon sümboliseerib paavsti võimu, olles kui õpetaja, preester ja hingekarjane. Lipu taustvärvid kuldkollane ja valge omavad sama tähendust nagu sama värvilised taevavõtmed ehk need on Püha Peetruse värvid.

Arvatakse, et just oma riigi väiksuse poolest on ka riigilippu kujutatud teistets väiksemana.

Koos Šveitsi lipuga on Vatikani lipp ainus riigilipp maailmas, mis on kujutatud ruudukujulisena.

Materjal: 100% polüester

Hooldus: maja- ja mastilippe ming mastivimpleid võib pesta 40°C masinpesu režiimil, neid saab triikida keskmise kuumusega, valgendamine on keelatud.

Autolipp ja käsilipp on vajadusel pestavad käsitsi.
Laualippe pesta ei saa.

Peale kasutamist ja enne hoiupaika panekut kuivatage lipp hoolega. Nii ei teki lipule niiskuse kahjustusi (plekid, hallitus) ja pikeneb kasutusaeg.

NB! Lippudel ei ole vastupidavusgarantiid.
Mastivimplitel on tootjagarantii 6 kuud – kui vimpel enne rebeneb parandame selle oma kulul.