Ecuadori-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Ecuadori lipp

Ecuadori-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Ecuadori lipp on Ecuadori Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 26. septembril 1860.

Ecuadori lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: kollane, sinine ja punane –  kus kollane moodustab ½ lipu laiusest. Lipu keskjoonele on lisatud Ecuadori vapp.

Kollane sümboliseerib saaki ja viljakat pinnast; sinine on ookeani ja selge taeva värv ning punane meenutab isamaa ja vabaduse eest võidelnute verevalangut.

Vapi ovaal-pildi tagataustal on kujutatud Chimborazo mäge, mis on kustunud kihtvulkaan ning on ühtlasi Ecuadori kõrgeim mägi Andide mäestikus. Mäes asuvast jõesängist saab alguse Guayase jõgi. Ka jõel triiviv auriku nimeks on Guayas, mis oli esimene meresõiduks kõlbulik aurik terves Lõuna-Ameerika regioonis. Mäe kohale on kujutatud pidulikum loosung kuldse päiksega, millest kummalegi poole jäävad tähtkujumärgid: Jäär, Sõnn, Kaksikud ja Vähk. Need tähtkujumärgid tähistavad ajakestust märts kuni juuli kui toimus 1845. a Märtsi Revolutsioon, mis tõukas troonilt kindral Juan José Flores’e.

Vapipildil istuv väljasirutatud tiibadega kondor sümboliseerib Ecuadori võimu,  suurust ja tugevust. Samuti sümboliseerib kondor valmidust igale vaenlasele vastu astuda. Vapipildi külgi ääristavad neli riigilipu, mida kaunistavad lisaks loorberid – vabariigi võitude sümbol – vasakul ning palmilehed –iseseisvusvõitluse märtrite sümbol – paremal. Puitvarraste kimp vapipildi all tähistab vabariiklaste väärikust.

Ecuadori lipp on Ecuadori Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 26. septembril 1860. Ecuadori lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: kollane, sinine ja punane -  kus kollane moodustab ½ lipu laiusest. Lipu keskjoonele on lisatud Ecuadori vapp. Kollane sümboliseerib saaki ja viljakat pinnast; sinine on ookeani ja selge taeva värv ning punane meenutab isamaa ja vabaduse eest võidelnute verevalangut. Vapi ovaal-pildi tagataustal on kujutatud Chimborazo mäge, mis on kustunud kihtvulkaan ning on ühtlasi Ecuadori kõrgeim mägi Andide mäestikus. Mäes asuvast jõesängist saab alguse Guayase jõgi. Ka jõel triiviv auriku nimeks on Guayas, mis oli esimene meresõiduks kõlbulik aurik terves Lõuna-Ameerika regioonis. Mäe kohale on kujutatud pidulikum loosung kuldse päiksega, millest kummalegi poole jäävad tähtkujumärgid: Jäär, Sõnn, Kaksikud ja Vähk. Need tähtkujumärgid tähistavad ajakestust märts kuni juuli kui toimus 1845. a Märtsi Revolutsioon, mis tõukas troonilt kindral Juan José Flores’e. Vapipildil istuv väljasirutatud tiibadega kondor sümboliseerib Ecuadori võimu,  suurust ja tugevust. Samuti sümboliseerib kondor valmidust igale vaenlasele vastu astuda. Vapipildi külgi ääristavad neli riigilipu, mida kaunistavad lisaks loorberid – vabariigi võitude sümbol - vasakul ning palmilehed –iseseisvusvõitluse märtrite sümbol – paremal. Puitvarraste kimp vapipildi all tähistab vabariiklaste väärikust.