El-Salvadori-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

El Salvadori lipp

El-Salvadori-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

El Salvadori lipp on El Salvadori Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 17. mail 1912.

El Salvadori lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: sinine, valge ja sinine. Valge välja keskel on kujutatud El Salvadori vappi.

Lipu sinised väljad kujutavad kaht Kesk-Ameerikat ümbritsevad merd – Kariibi meri ja Vaikne ookean. Valge väli sümboliseerib Kesk-Ameerika maakitsust, samas ka rahu ja üksmeelsust, mida El Salvadori rahvas on pikka aega igatsenud.  Riigilipu vappi ümbirtseb kuldse tekstina „El Salvadori Vabariik Kesk-Ameerikas“ (hispaania k. REPUBLICA DE EL SALVADOR EN LA AMERICA CENTRAL). Vapipildil on kujutatud kahe mere vahel asuvat viit vulkaani, vabadust sümboliseerivat punast tuttmütsi, rahu vikerkaart ja lootuse päikest – mis kõik on paigutatud vabamüürlaste vabadust, vendlust ja võrdsust sümboliseerivale kolmnurgale. Päikesekiirtes on tekst „15.september 1821“, mis tähistab päeva , kui Kesk-Ameerika  otsustas Hispaania ülemvõimu alt vabaneda. Vapi kolmnurka ümbirtsevad 5 Kesk-Ameerika riigilippu ja 14-lehekobaraline loorberipärg – see vastab El Salvadori territoriaalsete haldusüksuste ehk departemangude arvule.

El Salvadori lipp on El Salvadori Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 17. mail 1912. El Salvadori lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: sinine, valge ja sinine. Valge välja keskel on kujutatud El Salvadori vappi. Lipu sinised väljad kujutavad kaht Kesk-Ameerikat ümbritsevad merd – Kariibi meri ja Vaikne ookean. Valge väli sümboliseerib Kesk-Ameerika maakitsust, samas ka rahu ja üksmeelsust, mida El Salvadori rahvas on pikka aega igatsenud.  Riigilipu vappi ümbirtseb kuldse tekstina „El Salvadori Vabariik Kesk-Ameerikas“ (hispaania k. REPUBLICA DE EL SALVADOR EN LA AMERICA CENTRAL). Vapipildil on kujutatud kahe mere vahel asuvat viit vulkaani, vabadust sümboliseerivat punast tuttmütsi, rahu vikerkaart ja lootuse päikest – mis kõik on paigutatud vabamüürlaste vabadust, vendlust ja võrdsust sümboliseerivale kolmnurgale. Päikesekiirtes on tekst „15.september 1821“, mis tähistab päeva , kui Kesk-Ameerika  otsustas Hispaania ülemvõimu alt vabaneda. Vapi kolmnurka ümbirtsevad 5 Kesk-Ameerika riigilippu ja 14-lehekobaraline loorberipärg – see vastab El Salvadori territoriaalsete haldusüksuste ehk departemangude arvule.