Fidži-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Fidži lipp

Fidži-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Fidži lipp on Fidži Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 10. oktoobril 1970.

Fidži lippu on kujutatud riigi enda koloniaalaegse lipuna, millel sinine väli on kujundatud heledamana eristamaks seda teistest sarnastest lippudest. Vardapoolses ülemises nurgas on kujutatud Union Jack’i ja lehvipoolses osas on 1908.aastast pärit vapikilp.

Lipu helesinine värvus sümboliseerib Vaikset ookeani. Kilbi ülemine äär on punane, kus on kujutatud Suurbritannia kuninga tunnust lõvi, kes oma käppade vahel hoiab kookospähklit. Ülejäänud vapiosa on jagatud Püha Jüri ristiga neljaks väljaks, millest kolmel on kujutatud Fidži istanduste peamisi viljasaadusi: suhkruroog, koospalm ja banaanikobar. Viimasel väljal on kujutatud rahutuvi, mis pärineb kiningriigiaegselt lipult.

Union Jack’i ehk Suurbritannia lipp on loodud kolme kuningriigi ja nende lippude ühendamisel. Need on: Inglismaa Kuningriigi Püha Jüri punane rist; Šotimaa Püha Andrease valge vapirist sinisel taustal ning Iirimaa Püha Patricku punane vapirist.

Fidži lipp on Fidži Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 10. oktoobril 1970. Fidži lippu on kujutatud riigi enda koloniaalaegse lipuna, millel sinine väli on kujundatud heledamana eristamaks seda teistest sarnastest lippudest. Vardapoolses ülemises nurgas on kujutatud Union Jack’i ja lehvipoolses osas on 1908.aastast pärit vapikilp. Lipu helesinine värvus sümboliseerib Vaikset ookeani. Kilbi ülemine äär on punane, kus on kujutatud Suurbritannia kuninga tunnust lõvi, kes oma käppade vahel hoiab kookospähklit. Ülejäänud vapiosa on jagatud Püha Jüri ristiga neljaks väljaks, millest kolmel on kujutatud Fidži istanduste peamisi viljasaadusi: suhkruroog, koospalm ja banaanikobar. Viimasel väljal on kujutatud rahutuvi, mis pärineb kiningriigiaegselt lipult. Union Jack’i ehk Suurbritannia lipp on loodud kolme kuningriigi ja nende lippude ühendamisel. Need on: Inglismaa Kuningriigi Püha Jüri punane rist; Šotimaa Püha Andrease valge vapirist sinisel taustal ning Iirimaa Püha Patricku punane vapirist.