Ghana-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Ghana lipp

Ghana-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Ghana lipp on Ghana Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 6. märtsil 1957.

Ghana lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, kollane ja roheline. Kollase välja keskel on kujutatud musta viisnurkset tähte.

Lipu punane värvus sümboliseerib iseseisvust ja vabadusvõitluse verevalangut. Kollane tähistab riigi maavarade rikkust, seda just eriti kulla poolest, kus Ghana on oma kullavarudest maailmas 7.kohal. Rroheline viitab lopsakale loodusele ja vihmametsadele. Täht on Aafrika vabanemise ja ühtsuse täht.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Ghana lipp on Ghana Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 6. märtsil 1957. Ghana lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, kollane ja roheline. Kollase välja keskel on kujutatud musta viisnurkset tähte. Lipu punane värvus sümboliseerib iseseisvust ja vabadusvõitluse verevalangut. Kollane tähistab riigi maavarade rikkust, seda just eriti kulla poolest, kus Ghana on oma kullavarudest maailmas 7.kohal. Rroheline viitab lopsakale loodusele ja vihmametsadele. Täht on Aafrika vabanemise ja ühtsuse täht. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.