Hondurase-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Hondurase lipp

Hondurase-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Hondurase lipp on Hondurase Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 18. jaanuaril 1949.

Hondurase lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: sinine, valge ja sinine. Lipu valgele värviäljale on lisatud 5 viisnurkset tähte.

Sinised värviväljad sümboliseerivad  vee ümbritsemist mõlemalt poolt riiki Kariibi mere ja Vaikse ookeani poolt. Lipu valge värvus sümboliseerib riigi rahu ja õitsengut. Viis tähte, mis põhjalikumal vaatlusel kujutavad H-tähte, tähistavad endisesse Kesk-Ameerika Ühendatud Provintsidesse kuulunud viite riiki.

Hondurase lipp on Hondurase Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 18. jaanuaril 1949. Hondurase lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: sinine, valge ja sinine. Lipu valgele värviäljale on lisatud 5 viisnurkset tähte. Sinised värviväljad sümboliseerivad  vee ümbritsemist mõlemalt poolt riiki Kariibi mere ja Vaikse ookeani poolt. Lipu valge värvus sümboliseerib riigi rahu ja õitsengut. Viis tähte, mis põhjalikumal vaatlusel kujutavad H-tähte, tähistavad endisesse Kesk-Ameerika Ühendatud Provintsidesse kuulunud viite riiki.