Jaapani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Jaapani lipp

Jaapani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Jaapani lipp on Jaapani ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 27. veebruaril 1870.

Jaapani lippu on kujutatud valgel taustal lipu keskele asetatud punase ringiga ehk päikesesümbol „Hinomaru“. Sellest on tulnud ka Jaapani tuntud teine nimi Tõusva päikese maa“.

Lipu valge värvus sümboliseerib austust, puhtust ja puutumatust. Punane on siiruse, soojuse ja inspiratsiooni värv. Päikesesümbol on muistsetest aegadest peale olnud Jaapani ja selle kesri sümbol. Nimelt legendi järgi rajas Jaapani Keisririigi päikesejumalanna Amaterasu Omikami poeg Kimmu Tenno.

Jaapani lipp on Jaapani ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 27. veebruaril 1870. Jaapani lippu on kujutatud valgel taustal lipu keskele asetatud punase ringiga ehk päikesesümbol „Hinomaru“. Sellest on tulnud ka Jaapani tuntud teine nimi Tõusva päikese maa“. Lipu valge värvus sümboliseerib austust, puhtust ja puutumatust. Punane on siiruse, soojuse ja inspiratsiooni värv. Päikesesümbol on muistsetest aegadest peale olnud Jaapani ja selle kesri sümbol. Nimelt legendi järgi rajas Jaapani Keisririigi päikesejumalanna Amaterasu Omikami poeg Kimmu Tenno.