Jamaica-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Jamaica lipp

Jamaica-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Jamaica lipp on Jamaica ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 6. augustil 1962.

Jamaica lippu on kujutatud selle kolme põhivärviga:roheline, kollane ja must. Kollane diagonaalrist jagab lipu välja ülemise ja alumise välja roheliseks ning varda- ja lehvipoolse välja mustaks.

Lipu must värvus sümboliseerib jamaikalaste tugevust ja loovust. Kollane sümboliseerib päikest ja riigi loodusvarasid. Roheline tähistab tulevikulootust , maarohelust ja põllumajanduslikke varasid. Lipu värvid peegeldavad ka riigi ajaloolist pärimust Aafrika esivanematest.

Jamaica lipu sümboliseerib hästi Jaaica tarkus „Eluraskustele vaatamata, on maa siiski roheline ja päike särab“.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Jamaica lipp on Jamaica ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 6. augustil 1962. Jamaica lippu on kujutatud selle kolme põhivärviga:roheline, kollane ja must. Kollane diagonaalrist jagab lipu välja ülemise ja alumise välja roheliseks ning varda- ja lehvipoolse välja mustaks. Lipu must värvus sümboliseerib jamaikalaste tugevust ja loovust. Kollane sümboliseerib päikest ja riigi loodusvarasid. Roheline tähistab tulevikulootust , maarohelust ja põllumajanduslikke varasid. Lipu värvid peegeldavad ka riigi ajaloolist pärimust Aafrika esivanematest. Jamaica lipu sümboliseerib hästi Jaaica tarkus „Eluraskustele vaatamata, on maa siiski roheline ja päike särab“. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.