Kameruni-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Kameruni lipp

Kameruni-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Kameruni lipp on Kameruni Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 20. mail 1975.

Kameruni lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: roheline, punane ja kollane. Lipu punase välja keskel on kujutatud kollast viisnurkset tähte.

Lipu roheline värv sümboliseerib lootust, riigi lõunaosa ja troopika rohelust. Kollane esindab päikest, põhjapiirkonda ja sealseid pruunikaskollaseid savanne. Punane on iseseisuse värv ühendades omavahel riigi eri piirkonndas ja rahvusrühmad. Kollane täht sümboliseerib riigi ühtsust.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Kameruni lipp on Kameruni Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 20. mail 1975. Kameruni lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: roheline, punane ja kollane. Lipu punase välja keskel on kujutatud kollast viisnurkset tähte. Lipu roheline värv sümboliseerib lootust, riigi lõunaosa ja troopika rohelust. Kollane esindab päikest, põhjapiirkonda ja sealseid pruunikaskollaseid savanne. Punane on iseseisuse värv ühendades omavahel riigi eri piirkonndas ja rahvusrühmad. Kollane täht sümboliseerib riigi ühtsust. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.