Kasahstani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Kasahstani lipp

Kasahstani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Kasahstani lipp on Kasahstani Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 4. juunil 1992.

Kasahstani lippu on kujutatud sinisel taustal. Selle keskel on kollane päike, mille all lendleb kollasega kujutatud stepikotkas. Lipu vardapoolses osas on kujutatud traditsioonilist rahvuslikku ornamentikat.

Lipu helesinine värvus sümboliseerib ääretut taevtas, mille all maailma rahvas elab. Samuti on see sümboliks igavesele meelekindlusele, rahule ja isamaa iseseisvuse truudusele. Päikse all lendlev stepikotkas tähistab kasahhide ülevaid ideaale ja vabaduseiha.

Kasahstani lipp on Kasahstani Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 4. juunil 1992. Kasahstani lippu on kujutatud sinisel taustal. Selle keskel on kollane päike, mille all lendleb kollasega kujutatud stepikotkas. Lipu vardapoolses osas on kujutatud traditsioonilist rahvuslikku ornamentikat. Lipu helesinine värvus sümboliseerib ääretut taevtas, mille all maailma rahvas elab. Samuti on see sümboliks igavesele meelekindlusele, rahule ja isamaa iseseisvuse truudusele. Päikse all lendlev stepikotkas tähistab kasahhide ülevaid ideaale ja vabaduseiha.