Libeeria-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Libeeria lipp

Libeeria-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Libeeria lipp on Libeeria Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 26. juulil 1847.

Lippu on kujutatud 11 horisontaalselt kujutatud punaste ja valgete triipudega. Vardapoolse ülemises nurgas on kujutatud sinist ruutu, milles valge viisnurkne täht.

Libeeria lipu eeskujuks onAmeerika Ühendriikide lipp.

Lipu sinine värvus sümboliseerib ustavust, puane vaprust ja valge puhtust. Lipu 11 horisontaal-triipu tähistavad neid mehi, kes kirjutasid 1857.aastal iseseisvusdeklaratsionile alla. Valge täht sümboliseerib vaba Libeeriat Aafrika esimese sõltumatu riigina.

Libeeria (ka kui Vabaduse maa) on rajatud Ameerika Ühendriikide vastatud orjade poolt. Tänutunde märgiks on peale lipu järgitud riigi loomisel Ameerika Ühendriikide eeskuju ka valitsemisvormi ja valuutakursi (samuti dollar) puhul.

 

Libeeria lipp on Libeeria Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 26. juulil 1847. Lippu on kujutatud 11 horisontaalselt kujutatud punaste ja valgete triipudega. Vardapoolse ülemises nurgas on kujutatud sinist ruutu, milles valge viisnurkne täht. Libeeria lipu eeskujuks onAmeerika Ühendriikide lipp. Lipu sinine värvus sümboliseerib ustavust, puane vaprust ja valge puhtust. Lipu 11 horisontaal-triipu tähistavad neid mehi, kes kirjutasid 1857.aastal iseseisvusdeklaratsionile alla. Valge täht sümboliseerib vaba Libeeriat Aafrika esimese sõltumatu riigina. Libeeria (ka kui Vabaduse maa) on rajatud Ameerika Ühendriikide vastatud orjade poolt. Tänutunde märgiks on peale lipu järgitud riigi loomisel Ameerika Ühendriikide eeskuju ka valitsemisvormi ja valuutakursi (samuti dollar) puhul.