Mali-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Mali lipp

Mali-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Mali lipp on Mali Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 1. märtsil 1961.

Mali lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: roheline, kollane ja punane.

Rohe-kolla-punane trikoloor väljendab Aafrika ühtsust. Roheline sümboliseerib lootust tulevikku ja rohelist viljakat maad. Kollane sümboliseerib puhtust, päikest ja maavarade rikkust. Punane sümboliseerib kangelaslikkust ja riigi revolutsioonilist ajalugu.

Mali lippu sarnaneb juhuslikult Guinea lipule, kuid seda eristab siiski Guinea lipust värvide järjekord.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Mali lipp on Mali Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 1. märtsil 1961. Mali lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: roheline, kollane ja punane. Rohe-kolla-punane trikoloor väljendab Aafrika ühtsust. Roheline sümboliseerib lootust tulevikku ja rohelist viljakat maad. Kollane sümboliseerib puhtust, päikest ja maavarade rikkust. Punane sümboliseerib kangelaslikkust ja riigi revolutsioonilist ajalugu. Mali lippu sarnaneb juhuslikult Guinea lipule, kuid seda eristab siiski Guinea lipust värvide järjekord. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.