Paraguay-lipu-esikülg | Lipuvabrik
Paraguay-lipu-tagakülg | Lipuvabrik

Lisainfo

Paraguay lipp

Paraguay-lipu-esikülg | Lipuvabrik
Paraguay-lipu-tagakülg | Lipuvabrik

Kirjeldus

Paraguay lipp on Paraguay Vabariigi ametlik lipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 27. novembril 1842.

Paraguay lippu on kujutatd trikoloorina: punane, valge ja sinine. Lipu valge osa keskel on kujutatud embleemi. Lipu esi- ja tagaküljel on aga erinevad embleemid: esiküljel on Paraguay vapp ja tagaküljel rahandusministeeriumi pitsati kujutis.

Lipu punane värv sümboliseerib kangelaslikkust ja õiglust. Valge sümboliseerib ideaalide puhtust ja rahu. Sinine sümboliseerib tegelikkust. Esikülje embleem ehk Paraguay vapp on kujutatud kolase viisnurkse tähe ja rohelise palmi- ja oliiviokstest pärjaga ning ääristava tekstiga: Republica del Paraguay (hispaania k. Paraguay Vabariik). Kollane täht ehk „maitäht“ sümboliseerib iseseisvust. Palmi- ja oliivipuuoksad sümboliseerib ausust ja rahu. Tagakülje embleem ehk Paraguay Vabariigi  rahandusministeeriumi pitsatil valvab lõvi vabadust, mida tähistab orjade vabaduse sümbol – Früügia tuttmüts. Neid ääristab ka kiri Paz y Justicia (hispaania k. Rahu ja õiglus).

Paraguay lipp on maailmas ainus riigilipp, mille esikülg erineb tagaküljest.

Paraguay lipp on Paraguay Vabariigi ametlik lipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 27. novembril 1842. Paraguay lippu on kujutatd trikoloorina: punane, valge ja sinine. Lipu valge osa keskel on kujutatud embleemi. Lipu esi- ja tagaküljel on aga erinevad embleemid: esiküljel on Paraguay vapp ja tagaküljel rahandusministeeriumi pitsati kujutis. Lipu punane värv sümboliseerib kangelaslikkust ja õiglust. Valge sümboliseerib ideaalide puhtust ja rahu. Sinine sümboliseerib tegelikkust. Esikülje embleem ehk Paraguay vapp on kujutatud kolase viisnurkse tähe ja rohelise palmi- ja oliiviokstest pärjaga ning ääristava tekstiga: Republica del Paraguay (hispaania k. Paraguay Vabariik). Kollane täht ehk „maitäht“ sümboliseerib iseseisvust. Palmi- ja oliivipuuoksad sümboliseerib ausust ja rahu. Tagakülje embleem ehk Paraguay Vabariigi  rahandusministeeriumi pitsatil valvab lõvi vabadust, mida tähistab orjade vabaduse sümbol – Früügia tuttmüts. Neid ääristab ka kiri Paz y Justicia (hispaania k. Rahu ja õiglus). Paraguay lipp on maailmas ainus riigilipp, mille esikülg erineb tagaküljest.