Peruu-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Peruu lipp

Peruu-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Peruu lipp on Peruu Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 25. veebruaril 1825.

Peruu lippu on kujutatud trikoloorina: punane, valge ja punane. Lipu valge välja keskel on kujutatu Peruu Vabariigi vappi.

Lipu punane värv sümboliseerib vabaduse nimel valatud verd, valge aga rahu ja õiglust. Peruu vapi kilp on jaotatud kolmeks väljaks. Ülemisel vasakul väljal on kujutatud sinisel taustal kaamelite sugukonda kuuluvat Peruu rahvuslooma vikunjat, kes sümboliseerib Peruu loomastikku. Ülemisel paremal väljal on kujutatud valgel taustal kiinapuud, mis sümboliseerib maa taimestikku. Alumisel väljal on kujutatud punasel taustal mübtidest üle ajavat küllusesarve, mis sümboliseerib riigi mineraalseid maavarasid. Vapikilp on ümbritsetud loorberi- ja palmipuuokstega.

Peruu lipp on Peruu Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 25. veebruaril 1825. Peruu lippu on kujutatud trikoloorina: punane, valge ja punane. Lipu valge välja keskel on kujutatu Peruu Vabariigi vappi. Lipu punane värv sümboliseerib vabaduse nimel valatud verd, valge aga rahu ja õiglust. Peruu vapi kilp on jaotatud kolmeks väljaks. Ülemisel vasakul väljal on kujutatud sinisel taustal kaamelite sugukonda kuuluvat Peruu rahvuslooma vikunjat, kes sümboliseerib Peruu loomastikku. Ülemisel paremal väljal on kujutatud valgel taustal kiinapuud, mis sümboliseerib maa taimestikku. Alumisel väljal on kujutatud punasel taustal mübtidest üle ajavat küllusesarve, mis sümboliseerib riigi mineraalseid maavarasid. Vapikilp on ümbritsetud loorberi- ja palmipuuokstega.