Roheneemesaarte-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Roheneemesaarte lipp

Roheneemesaarte-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Roheneemesaarte lipp on Cabo Verde Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 22. septembril 1992.

Roheneemesaarte lippu kujutatud sinisel taustal, mille horisontaalselt jagatud kolmandale neljandikule on tõmmatud valge väli. Sellele valgele väljale on tõmmatud omakorda punane kitsas joon. Lipu kesjoonest veidi vardapoole nihutatuna on värvitriipudele kujutatud ringina 10 kollast viisnurkset tähte.

Lipu sinine sümboliseerib merd ja taevast. Kollased tähed tähistavad saarestiku 10 saart, nendest moodustuv ring aga rahvast ja nende ühtsust. Valge-puna-valged triibud kujutavad teed tuöevikku riigi asumist rahvusvaheliste lennu- ja laevateede ristumiskohas. Eraldi tähistab valge rahu ja punane rahva ühise jõu värvi.

Roheneemesaarte lipu eeskujuks on olnud Euroopa ja Ameerika Ühendriikide lipp.

Roheneemesaarte lipp on Cabo Verde Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 22. septembril 1992. Roheneemesaarte lippu kujutatud sinisel taustal, mille horisontaalselt jagatud kolmandale neljandikule on tõmmatud valge väli. Sellele valgele väljale on tõmmatud omakorda punane kitsas joon. Lipu kesjoonest veidi vardapoole nihutatuna on värvitriipudele kujutatud ringina 10 kollast viisnurkset tähte. Lipu sinine sümboliseerib merd ja taevast. Kollased tähed tähistavad saarestiku 10 saart, nendest moodustuv ring aga rahvast ja nende ühtsust. Valge-puna-valged triibud kujutavad teed tuöevikku riigi asumist rahvusvaheliste lennu- ja laevateede ristumiskohas. Eraldi tähistab valge rahu ja punane rahva ühise jõu värvi. Roheneemesaarte lipu eeskujuks on olnud Euroopa ja Ameerika Ühendriikide lipp.